pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 4 maja 2021
  • wyświetleń: 14662

Brak wolnych terminów w Powiatowym Punkcie Szczepień Powszechnych

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj

Na szczepienie w Powiatowym Punkcie Szczepień Powszechnych w Pszczynie zarejestrowało się do tej pory 8550 osób. Rejestracja została wstrzymana z powodu braku wolnych terminów do czasu udostępnienia przez stronę rządową większej ilości szczepionek.

Pierwszy dzień szczepień w hali POSiR - 27.04.2021
Pierwszy dzień szczepień w hali POSiR - 27.04.2021 · fot. powiat


Z powodu braku wolnych terminów nie jest możliwa rejestracja do Powiatowego Punktu Szczepień Powszechnych w hali POSiR w Pszczynie. Pacjenci nie mogą się rejestrować ani przez infolinię 989, Internetowe Konto Pacjenta, ani przez telefony uruchomione w punkcie. Grafik szczepień został rozpisany do końca maja, a terminy wyczerpały się 30 kwietnia. Do tej pory zarejestrowało się 8550 osób, bo tyle szczepionek zagwarantowała strona rządowa.

- Zgłosiliśmy chęć wykonywania minimum 500 szczepień dziennie. Na razie otrzymujemy 1710 szczepionek tygodniowo, możemy więc szczepić ok. 240 osób dziennie. Potencjał jest zatem dwa razy większy - mówi Barbara Bandoła, starosta pszczyński.

W czerwcu w punkcie będą podawane drugie dawki szczepionki. - Jesteśmy gotowi, by uruchomić więcej zespołów szczepiących. Takie jest też zapotrzebowanie ze strony naszych mieszkańców - podkreśla starosta.

Jeżeli strona rządowa zagwarantuje dostawy większej ilości szczepionek, rejestracja zostanie wznowiona. Niezwłocznie o tym poinformujemy.

BM / pless.pl, źródło: Powiat

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Koronawirus - raport

Publikujemy bieżące raporty Ministerstwa Zdrowia, Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej oraz powiatowego Sanepidu dotyczące sytuacji epidemiologicznej w powiecie pszczyńskim, regionie i kraju. Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj