pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 3 maja 2021
  • 4 maja 2021
  • wyświetleń: 2190

Muzeum Zamkowe w Pszczynie ponownie otwarte od 4 maja

Muzeum Zamkowe w Pszczynie otwiera się dla publiczności we wtorek 4 maja. Zwiedzanie, jak dotychczas, będzie odbywało się w reżimie sanitarnym.

Muzeum Zamkowe
Muzeum Zamkowe w Pszczynie ponownie otwarte od 4 maja


Muzeum można zwiedzać komfortowo i bezpiecznie w maseczkach, po uprzedniej dezynfekcji rąk oraz zachowując dwumetrowy dystans między sobą. W tej chwili udostępnione zostaną wystawy w budynku Zamku. Od wtorku do niedzieli, w godz. 10.00-16.00 (kasa muzealna czynna jest do godz. 15.00).

Zapraszamy do zwiedzania Wnętrz XIX i XX wieku, Zbrojowni oraz Galerii II piętra i wystawy czasowej pt. "Prezentacje na brytyjskim dworze 1898-1929" w następujących godzinach: poniedziałek-piątek, g. 10.00-16.00 (kasa muzealna czynna do g. 15.00); sobota-niedziela g. 10.00-17.00 (kasa muzealna czynna g. 16.00).

Wtorek niezmiennie jest dniem bezpłatnego wstępu do Muzeum, w tym dniu udostępniane są Wnętrza XIX i XX wieku.

Zachęcamy do zakupu biletów online oraz transakcji bezgotówkowych. Muzeum można zwiedzać tylko indywidualnie. Tymczasowo zawieszono oprowadzanie z przewodnikiem, lecz w zamian Muzeum udostępnia, za symboliczna opłatą audioprzewodnik w formie mobilnej aplikacji do pobrania na miejscu.

Zabytkowy Kompleks Stajni Książęcych zostanie udostępniony w terminie późniejszym. Pomimo prowadzonych obecnie prac konserwatorsko-remontowych przy Zameczku Myśliwskim Promnice, zapraszamy na spacery wokół Zameczku.

Wszystkie szczegóły dotyczące zasad zwiedzania dostępne są na stronie internetowej Muzeum.

Od dziś znów można zwiedzać Muzeum Zamkowe


Muzeum nie zaprzestaje działalności online. Pracownicy zachęcają do korzystania z przygotowanych materiałów na stronie internetowej i portalach społecznościowych. W "Recepcie na wiedzę" zamieszczane są materiały o codziennym życiu i zwyczajach dawnych mieszkańców Zamku, historii Muzeum, wystawach stałych i czasowych czy wybranych obiektach z bogatej kolekcji Muzeum. "Zobacz moje Muzeum" jest propozycją spacerów po wystawach prezentowanych na kanale YouTube, na które zapraszają pracownicy Muzeum. Pracownicy polecają również wirtualne zwiedzanie unikatowych, pięknych wnętrz Zamku pszczyńskiego.

BM / pless.pl, źródło: Muzeum Zamkowe

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.