pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 12 kwietnia 2021
  • wyświetleń: 4374

Projekt przebudowy Ogrodowej - starają się o remont wiele lat

Urząd Miejski w Pszczynie ogłosił przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej przebudowy ulicy Ogrodowej na osiedlu Kolonia Jasna w Pszczynie.

ogrodowa, Pszczyna
Ul. Ogrodowa wymaga pilnego remontu · fot. UM Pszczyna


Dokumentacja będzie obejmować przebudowę drogi na odcinku około 650 metrów, od skrzyżowania z ulicą Cieszyńską (DW 939) do skrzyżowania z ulicą Księżycową, wraz z przebudową odcinka drogi bocznej wewnętrznej o długości około 110 metrów (wraz z budową kanalizacji deszczowej na tym odcinku).

W ramach dokumentacji przygotowane zostaną również miejsca do nasadzenia zieleni.

Przypomnijmy, że na zły stan drogi wskazywali na początku ubiegłego roku radni Rady Miejskiej w Pszczynie. Pisaliśmy o tym w lutym 2020 roku w artykule [ZDJĘCIA] Ulica Ogrodowa w Pszczynie wymaga przebudowy.

Ulica Ogrodowa w Pszczynie · fot. Monika Rąba


Jest to jedna z najbardziej uczęszczanych ulic na osiedlu - znajduje się tu ponad 50 budynków, w tym co najmniej 12 związanych z działalnością gospodarczą, co znacznie wpływa na natężenie ruchu i eksploatację nawierzchni. W 2015 roku Wydział Gospodarki Komunalnej Urzędu Miejskiego w Pszczynie zakwalifikował ul. Ogrodową jako "6" w skali ocen od 0 do 6, w której najwyższa wartość oznacza najgorszy stan techniczny. Dwa lata później ustawiono znak informujący o uszkodzonej nawierzchni, który stoi do dziś.

Mieszkańcy ulicy Ogrodowej w Pszczynie od wielu lat prosili o ujęcie tej drogi w planach remontowych i doprowadzenie nawierzchni do właściwego stanu technicznego. Swoje stanowisko wyrazili m. in. poprzez jednogłośne przyjęcie stosownych uchwał podczas Ogólnych Zebrań Mieszkańców. W ich imieniu w ubiegłym roku wystąpili radni - Monika Rąba, Arkadiusz Gardiasz, Marek Szklorz i Grzegorz Kuczera, którzy zwrócili się z interpelacją do burmistrza.

ar / pless.pl, źródło: UM Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.