pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 11 marca 2021
  • 13 marca 2021
  • wyświetleń: 4770

Projekt sskjegg - współpraca Sabiny Brody z Kornelem z Koziguara

Przedstawiamy pierwszy singiel sskjegg z mającej ukazać się końcem roku płyty "Samotności". sskjegg to projekt Sabiny Brody z Cieszyna, która podjęła współpracę z Korneliuszem Flisiakiem znanym m.in. z duetu Koziguar. Utwór "dotknij" można było przedpremierowo usłyszeć na antenie Radia 357.Sabina Broda pochodzi z Cieszyna i wspólnie z producentem Korneliuszem Flisiakiem tworzy projekt sskjegg (szeg). To muzyka z pogranicza elektroniki i dream popu.

Sabina na swoim koncie ma już kilka singli, które ukazywały się przede wszystkim w serwisach streamingowych. Po premierze singla "Toń" w Kayaxie uznała, że to najwyższy czas na zaangażowanie drugiej osoby w twórczość sskjegg. Wcześniej ze wszystkim działała sama, a jak przyznaje, świeże spojrzenie Kornela było bardzo potrzebne.

sabina broda skjegg
Sabina Broda


W końcu przyszedł czas na premierę jej pierwszego profesjonalnie zrealizowanego klipu towarzyszącego utworowi "dotknij", który przedpremierowo można było usłyszeć na antenie radia 357. 11 marca to dzień premiery klipu do tego kawałka.

sskjegg
Korneliusz Flisiak - producent muzyki sskjegg · fot. sskjegg / materiały prasowe


- Dlaczego kocham robić dźwięki? Bo to właśnie moja droga. Wybrałam ją już jako 6 latka, a że jestem uparta jak typowa kobieta, to dopięłam swego i nawet skończyłam jazzowe studia. Z tym, że to jednak ta elektroniczna droga daje mi absolutną frajdę, spełnienie i emocje. Kocham się wzruszać. I wzruszam się czasem sama sobą. Egocentryzm? Być może. A być może to właśnie prawda, którą zawierają moje teksty tak na mnie działa. Uwielbiam te momenty natchnienia - totalne odcięcie od świata i pisanie słów, tworzenie muzyki, składanie tego w całość. To jest moje - mój czas, moje dźwięki, moje przeżycia, moja przestrzeń, moja strefa komfortu. A jeśli tymi utworami mogę komuś pomóc pozbierać się po średniej sytuacji, to czemu nie? - mówi o swoim tworzeniu Sabina Broda.

sskjegg
Sabina Broda - kadr z klipu do "dotknij" · fot. sskjegg / materiały prasowe


- Niektórzy mówią, że ta muzyka jest niegrzeczna - bo taka jest. Niektórzy mówią, że bardzo smutna. I to również prawda. Inni zaś, że kipią z niej prawdziwe emocje. I to już musicie usłyszeć sami. Choć oczywiście i to nie ma w sobie ani grama kłamstwa - dodaje.

ar / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.