pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 7 kwietnia 2020
  • wyświetleń: 4963

Politechnika Śląska przekazała pszczyńskiemu szpitalowi przyłbice ochronne

W ubiegłym tygodniu wydział Inżynierii Biomedycznej Politechniki Śląskiej przekazał Szpitalowi Powiatowemu w Pszczynie 30 przyłbic ochronnych wyprodukowanych za pomocą drukarki 3D. Na bezpłatne przyłbice dla placówek medycznych można składać zamówienia!

Politechnika Śląska przekazała pszczyńskiemu szpitalowi przyłbice ochronne - 02.04.2020 · fot. Koło Naukowe Inżynierii Biomedycznej Biosoft


Każdego dnia od dwóch tygodni, z dużym poświęceniem zespół Katedry Biomechatroniki Politechniki Śląskiej pracuje, wytwarzając przyłbice ochronne dla lekarzy i personelu medycznego. Wyprodukowano już ich ponad tysiąc.

- Inicjatywa spotkała się z pozytywnym odbiorem w środowisku medycznym. Nie mieliśmy pojęcia jak bardzo potrzebne są środki indywidualnej ochrony w walce z wirusem. Liczba osób zarażonych rośnie, sytuacja staje się coraz bardziej dramatyczna i musimy wszyscy włączyć się w pomoc dla lekarzy i personelu medycznego. Zespół pracuje nawet w nocy, aby zwiększyć produkcję tak bardzo potrzebnych przyłbic - mówią członkowie zespołu.

Jak powstają takie przyłbice? Możemy zobaczyć ten proces w poniższym materiale wideo:

Loading...


Za projekt odpowiedzialne jest Laboratorium katedry Biomechatroniki i koło naukowe BioSoft. Wsparto już kilkadziesiąt placówek medycznych, m.in. pszczyński szpital oraz Śląskie Centrum Chorób Serca w Zabrzu.

Podsumowanie pomocy w liczbach - stan na 3 kwietnia:

Loading...


Zamówienia na przyłbice można składać na maila przylbicewydzialib@gmail.com. Trzeba po nie przyjechać osobiście do Zabrza, gdzie znajduje się Wydział Inżynierii Biomedycznej. Przyłbice są wydawane za darmo, ale do 30 sztuk na jednostkę.

Działajmy w myśl zasady #PszczynaSobiePomaga

ar / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.