pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 1 kwietnia 2020
  • 2 kwietnia 2020
  • wyświetleń: 4904

Powiatowe Centrum Przesiadkowe poddawane ozonowaniu

W celu zapobiegania zarażenia się COVID-19 należy nie tylko dbać o higienę rąk, ale także o czystość sprzętów i pomieszczeń, z których często się korzysta. W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców powiatu pszczyńskiego będzie przeprowadzane ozonowanie w budynku Centrum Przesiadkowego w Pszczynie.

centrum przesiadkowe
Powiatowe Centrum Przesiadkowe poddawane ozonowaniu · fot. Powiat


Ozon posiada silne właściwości utleniające i dezynfekujące, stąd stosuje się go w celu zwalczania nie tylko wirusów, ale także bakterii, grzybów i innych drobnoustrojów. - Dezynfekcja ozonem będzie odbywać się dwa razy w tygodniu - w każdy wtorek i czwartek na godzinę przed zamknięciem budynku Centrum Przesiadkowego - wyjaśnia Barbara Bandoła, starosta pszczyński.

Dodatkowo w celu zachowania bezpieczeństwa, poczekalnia oraz wszystkie wejścia do niej - zarówno automatyczne, jak i drzwi otwierane ręcznie - są poddawane codziennej dezynfekcji środkami czystości.

Ozon należy do najsilniejszych utleniaczy, co sprawia, że jest znacznie skuteczniejszy i szybszy od chloru w usuwaniu wirusów, bakterii, grzybów, czy pleśni. Jest gazem drażniącym, stąd po jego zastosowaniu pomieszczenia poddane jego działaniu należy wywietrzyć. W przypadku Centrum Przesiadkowego wystarczy odczekać sześć godzin, aby móc bezpiecznie korzystać z budynku.

W autobusach i busach realizujących kursy na liniach powiatowych połowa miejsc siedzących została oznakowana specjalnymi taśmami i wyłączona. Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 24 marca w związku z ogłoszeniem stanu epidemii, w środkach komunikacji publicznej może w jednym czasie jechać nie więcej osób, niż wynosi połowa miejsc siedzących. Przewoźnik, który obsługuje linie powiatowe na koniec dnia ozonuje pojazdy.

BM / pless.pl, źródło: Powiat

REKLAMA

Moduł komentarzy chwilowo niedostępny. Pracujemy nad jego przywróceniem. Przepraszamy za niedogodności.