pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 30 marca 2020
  • wyświetleń: 5445

Miedźna: 19 osób na kwarantannie. Wójt apeluje o stosowanie zasad

Wójt gminy Miedźna Jan Słoninka w komunikacie do mieszkańców informuje o liczbie osób objętych kwarantanną, a także prosi o dalsze stosowanie się do zasad.

Szanowni Państwo!

Nasza gmina jest nadal bezpieczna i nie ma na dzień dzisiejszy zachorowań, a wszystkie osoby wymagające odizolowania objęte są kwarantanną (aktualnie na terenie naszej gminy jest 19 osób w kwarantannie).

Dziękuję za przestrzeganie kwarantanny i Państwa odpowiedzialność. Proszę jednocześnie o dalsze bezwzględne stosowanie zasad, o których mówią służby epidemiologiczne i lekarze.

Pamiętajmy jednocześnie, że kwarantanna oznacza całkowity, bezwzględny brak kontaktu z otoczeniem, brak wyjść z domu i wzajemnych wizyt.

Jeśli mieliście Państwo jakikolwiek kontakt z osobą będącą potencjalnie zagrożoną zarażeniem koronawirusem lub w kwarantannie, koniecznie przyznajcie się do tego, nie idźcie do pracy, weźcie urlop. W ten sposób być może uchronicie siebie, najbliższych i innych od ewentualnego zarażenia, w tym: koleżanek i kolegów z pracy, sprzedawców w sklepach, lekarzy, pielęgniarek i wielu innych przypadkowych osób. Proszę o zachowanie szczególnego bezpieczeństwa, dystansów odległości od siebie przy codziennej czynności wykonywanie zakupów. Stosujmy się do zaleceń sprzedawców. Ograniczmy wyjścia do minimum.

Ponownie zapewniam Państwa, że wszystkie nasze gminne instytucje, które na co dzień opiekują się osobami starszymi, samotnymi i wymagającymi szczególnej pomocy ze względu na stan zdrowia, będą nadal robić wszystko, by zapewnić im opiekę na najwyższym poziomie.

Ponawiam również prośbę, abyście Państwo w sposób szczególny zwracali uwagę na osoby w swoim otoczeniu potrzebujące wsparcia i pomocy! Niezwłocznie powiadomcie nas o tym! W aktualnej sytuacji taka pomoc i komunikacja jest nieoceniona!


Z życzeniami zdrowia,
Jan Słoninka Wójt Gminy Miedźna

BM / pless.pl, źródło: UG Miedźna

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.