pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 1 kwietnia 2020
  • wyświetleń: 11682

Prima aprilis: wspominamy najlepsze żarty z minionych lat!

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Prima aprilis na pless.pl" podaj

Prima aprilis:

Co roku 1 kwietnia na portalu pless.pl publikowaliśmy artykuły, które poprzez wyolbrzymienia, zmyślone wątki i humorystyczne wtrącenia stanowiły oderwanie od rzeczywistości i wywoływały uśmiech na twarzach naszych czytelników. W tym roku żartów jednak nie będzie. Trudny czas epidemii nie sprzyja tego typu akcjom. Przypominamy zatem najciekawsze artykuły z minionych lat.

straż miejska,monitoring,kamery
Tak wygląda pszczyńskie centrum monitoringu w siedzibie straży miejskiej · fot. pless.pl


W naszej przypominajce cofnęliśmy się pamięcią 5 lat wstecz. Najbardziej poczytnym prima aprilisowym żartem w 2015 roku była informacja o zainstalowaniu 11 nowych kamer na terenie Pszczyny. Urządzenia miały się znaleźć na parkingu przy ul. Chrobrego, przy kortach tenisowych przy ulicy Bratniej, obok stadionu, przy ul. Zdrojowej i na Placu Zwycięstwa i Wolności, a także w okolicach psiego parku, wejścia do kościoła pw. Wszystkich Świętych, wyjścia z ratusza, dwóch prywatnych sklepów i szaletu miejskiego. Artykuł znajdziecie tutaj.

Rok później zażartowaliśmy podając informację o otwarciu stałej ekspozycji figur woskowych w Muzeum Zamkowym w Pszczynie. Na wystawie znaleźć się miały posągi prezydentów III Rzeczpospolitej: Lecha Wałęsy, Aleksandra Kwaśniewskiego, Lecha Kaczyńskiego, Bronisława Komorowskiego i Andrzeja Dudy.

Na potrzeby artykułu wykorzystaliśmy zdjęcie wykonane podczas wizyty prezydenta Andrzeja Dudy w Pszczynie. Newsa przeczytacie tutaj.

Wizyta Prezydenta Andrzeja Dudy w Pszczynie - 23.10.2015
Dyrektor Muzeum Zamkowego dogląda figury woskowej Prezydenta Andrzeja Dudy · fot. pless.pl


W 2017 roku z największym odzewem spotkał się artykuł o podziale starówki na strefy pod konkretne profile działalności. Właściciele kamienic, w których funkcjonowałyby zapisane w MPZP branże, naszym zdaniem miały liczyć na zwolnienia podatków, a co za tym idzie, obniżyć czynsze wynajmującym punkty przedsiębiorcom. Ta informacja dostępna jest tutaj.

Żartobliwa wiadomość w 2018 roku dotyczyła wypożyczalni samochodów elektrycznych BMW i3, która miała powstać przy przedłużonej ulicy Sokoła w Pszczynie, nieopodal centrum przesiadkowego. Zaparkowanych miało tam być 16 samochodów elektrycznych BMW i3. Ponadto w Goczałkowicach-Zdroju, Kobiórze, Miedźnej, Pawłowicach i w Suszcu miały zostać wyznaczone po cztery miejsca, gdzie byłoby można zaparkować i "zatankować" pojazdy. Pojawiła się nawet informacja, że korzystanie z pojazdów będzie bezpłatne z limitem do 10 kilometrów. Artykuł znajdziecie tutaj.

Nasze ubiegłoroczne żarty dotyczyły budowy luksusowego hotelu dla piłkarzy w goczałkowickim Uzdrowisku oraz podziemnej kolejki łączącej Muzeum Zamkowe z Promnicami. To właśnie ten drugi news był chętniej klikany. Wynikało z niego, że w związku z przejęciem Zameczku Myśliwskiego Promnice przez Muzeum Zamkowe w Pszczynie, zarządca obiektów postanowił doprowadzić istniejące tunele do stanu używalności i za ich pomocą prezentować turystom oba zabytki. News przeczytacie tutaj.

Który dowcip Waszym zdaniem był najzabawniejszy, najbardziej udany, najbardziej ekscytujący albo kontrowersyjny? Zachęcamy do dzielenia się w komentarzach!

Prima aprilis na pless.pl

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Prima aprilis na pless.pl" podaj

BM / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.