Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 24 marca 2020
  • wyświetleń: 6520

Tylko dziś oszuści próbowali nabrać osiem osób metodą "na wnuczka"

We wtorek, 24 marca na terenie naszego powiatu doszło do ośmiu prób oszustwa na tzw. "wnuczka". Na szczęście żadna z osób nie dała się zwieść. Policjanci apelują o ostrożność.

Przestępcy działający metodą "na wnuczka" wciąż oszukują, głównie starsze osoby. Wyłudzają pieniądze, które często stanowią wszystkie oszczędności seniorów. Tylko dziś - 24 marca - policjanci otrzymali informacje o 8 próbach oszustwa na terenie Kryr, Studzionki oraz Mizerowa. Na szczęście żadna z nich nie była skuteczna.

- Apelujemy o rozwagę i ostrożność. Bądźmy podejrzliwi, gdy ktoś prosi nas o pieniądze. Osoby starsze i mieszkające samotnie są szczególnie narażone na próby oszustwa na tzw. wnuczka lub policjanta. Radzimy, aby w razie jakichkolwiek wątpliwości sprawdzić wiarygodność rozmówcy i skontaktować się z rodziną. W przypadku obaw i podejrzeń co do próby oszustwa, należy niezwłocznie powiadomić policję - zwracają uwagę mundurowi.

Policjanci kierują też apel do krewnych seniorów. - Rozmawiajmy z nimi i mówmy im, że mogą do nich telefonować osoby podające się za członków ich rodziny lub policjantów. Nie pozwólmy, aby w ten sposób nasi najbliżsi stracili dorobek swojego życia. Pamiętajmy, że zasada "ograniczonego zaufania" do nieznajomych obowiązuje nie tylko dzieci. Dorośli często o niej zapominają, stając się ofiarami własnej łatwowierności i braku rozwagi - sygnalizują mundurowi.

Z policyjnych informacji wynika jednak, że coraz więcej osób jest świadomych zagrożenia. Dzięki temu przestępcom często nie udaje się oszukać kolejnych osób i wyłudzić pieniędzy.

BM / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.