pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 18 marca 2020
  • wyświetleń: 3468

Znasz osoby potrzebujące pomocy w czasie epidemii? Zgłoś je

Ośrodek Pomocy Społecznej w Pszczynie prosi mieszkańców o wskazanie osób potrzebujących - starszych i samotnych, którym potrzebna jest pomoc, na przykład w zrobieniu zakupów w czasie epidemii koronawirusa.

senior, emeryt, pomoc, wsparcie, wolontariat
Znasz osoby potrzebujące pomocy w czasie epidemii? Zgłoś je · fot. pixabay.com


Ośrodek Pomocy Społecznej informuje, że osobami do kontaktu w sołectwach i na osiedlach są sołtysi i przewodniczący rady osiedla. Można zgłaszać takie osoby także bezpośrednio do Ośrodka Pomocy Społecznej oraz do Referatu Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miejskiego pod nr tel. 32 447 08 00. Informacje tam podane będą konsultowane bądź weryfikowane w Ośrodku Pomocy Społecznej.

Jak podaje urząd miejski, do pomocy zaangażowana zostanie również Straż Miejska oraz Ochotnicza Straż Pożarna. Na osoby potrzebujące w tym trudnym czasie zwracają również uwagę policjanci dzielnicowi podczas patroli i w razie potrzeby zgłaszają informację do odpowiednich służb.

O wrażliwość na los osób potrzebujących apeluje burmistrz Pszczyny. - Zwracam się do mieszkańców Pszczyny, aby nie pozostawali obojętni wobec ludzi w potrzebie. Wśród nas żyją schorowani seniorzy, ludzie narażeni na wysokie ryzyko. Osoby, dla których wyjście do sklepu jest poważnym kłopotem. Zróbmy wszystko, aby im pomóc - mówi Dariusz Skrobol.

Działajmy w myśl zasady #PszczynaSobiePomaga

ar / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.