Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 25 marca 2020
  • wyświetleń: 5063

57 tys. zł z gminy Pszczyna na projekt chodnika w ciągu ulicy Zawadzkiego

19 marca podczas sesji Rady Miejskiej zapadła decyzja o udzieleniu pomocy finansowej dla Powiatu
Pszczyńskiego w kwocie 57.000,00 zł z przeznaczeniem na projekt budowy chodnika w ciągu
ul. Zawadzkiego w Ćwiklicach i Rudołtowicach.

Rudołtowice, Zawadzkiego
Ulica Zawadzkiego w Rudołtowicach · fot. Oskar Piecuch / pless.pl


Ulica Zawadzkiego w Ćwiklicach i Rudołtowicach jest drogą powiatową i zarządcą tej drogi jest Zarząd Powiatu Pszczyńskiego. Zgodnie z decyzją Rady Miejskiej w Pszczynie, powiat otrzyma pomoc finansową w wysokości 57.000,00 zł. Kwota ta zostanie przeznaczona na projekt budowy chodnika w ciągu ul. Zawadzkiego w Ćwiklicach i Rudołtowicach.

Zakres robót obejmuje budowę chodnika wraz z kanalizacją deszczową na odcinku 1400 mb. Został on wyznaczony pomiędzy istniejącymi fragmentami chodnika w ciągu ul. Zawadzkiego w Ćwiklicach i Rudołtowicach.

Obecnie przygotowywana jest procedura o udzielenie zamówienia publicznego. Pracownicy starostwa szacują, że podpisanie umowy z projektantem nastąpi w maju bieżącego roku. Termin wykonania projektu budowy chodnika przewidziany jest w połowie 2021 r.

O konieczności budowy chodnika w tym miejscu w ostatnich miesiącach ubiegłego roku pisał radny miejski Andrzej Wojtanowicz. Nasz artykuł na ten temat znajdziecie tutaj.

BM / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.