pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 23 lutego 2020
  • wyświetleń: 18661

[FOTO] Radostowice: w nocnym pożarze spłonęło poddasze!

Zgłoszenie dotyczące pożaru poddasza budynku jednorodzinnego wpłynęło do straży pożarnej w niedzielę, 23 lutego około godziny 1:45. Mimo błyskawicznej reakcji służb nie udało się uniknąć dużych strat.

Nocny pożar w Radostowicach - 23.02.2020 · fot. OSP Suszec


W momencie dojazdu pierwszego zastępu na miejsce zdarzenia, płomienie z zajętego ogniem poddasza wychodziły na zewnątrz. Akcję utrudniał silny wiatr. Działania gaśnicze i późniejsza rozbiórka nadpalonych elementów dachu, trwały do godzin porannych. Niestety straty są duże - poddasze spłonęło niemal doszczętnie. Przyczynę pożaru będą ustalać policjanci.

W działaniach brały udział zastępy JRG Pszczyna, a także ochotnicy z Suszca, Rudziczki, Kryr i Mizerowa.

Kilkadziesiąt minut po zgłoszeniu pożaru w Radostowicach, do służb wpłynęło kolejne zgłoszenie. Tym razem ogień pojawił się kotłowni dwukondygnacyjnego budynku mieszkalnego mieszczącego się w Krzyżowicach. Tutaj sytuacja nie była tak poważna - skończyło się tylko na strachu i obeszło się bez poważniejszych strat w mieniu.

sid / pless.pl, źródło: OSP Suszec

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.