pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 1 kwietnia 2015
  • wyświetleń: 12427

TV: Spływ Pszczynką nową atrakcją

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Prima aprilis na pless.pl" podaj

Prima aprilis:

W kwietniu otwarty zostanie spływ kajakowy Pszczynką. Trasa będzie przebiegała wzdłuż malowniczych krajobrazów okolicy miasta i w pobliżu charakterystycznych zabytków. Ma to być sposób na aktywne spędzenie wolnego czasu i przyciągnięcie turystów. Szczegóły w materiale filmowym.Z inicjatywą budowy szlaku kajakowego wyszła w ubiegłym roku 4. Harcerska Drużyna Wodna. Inicjatywa prędko zyskała aprobatę władz gminy i jeszcze zeszłej zimy wysprzątano koryto rzeki. Z początkiem marca ruszyły natomiast prace przy budowie przystani. Od kilku tygodni harcerze sprzątają zieleń, przygotowują miejsca do wodowania kajaków. Wzdłuż trasy rozmieszczone będą kamery, które uwiecznią spływ. Zdjęcia będzie można zakupić jako pamiątkę.

Szlak będzie rozpoczynał się przy zaporze w Łące i kończył przy skansenie. Dodatkowe dwie przystanie znajdą się na trasie, w pobliżu Pokazowej Zagrody Żubrów oraz na wyspie przy herbaciarni. Całość trasy będzie miała długość niespełna 8 kilometrów. Między kolejnymi przystankami kursować będzie znana wielu pszczynianom ciuchcia, co ma ułatwić między innymi powrót na miejsca parkingowe zlokalizowane przy dwóch skrajnych punktach trasy.

W wypożyczalni dostępnych będzie na początek dziesięć kajaków. Jeżeli pomysł się spodoba, to - jak zostaliśmy zapewnieni - baza zostanie powiększona. Koszt wypożyczenia sprzętu (w tym obowiązkowej kamizelki) ma wynieść 12 złotych za dwie godziny. Za dodatkową opłatą będzie można również skorzystać z pomocy instruktora.

new / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Prima aprilis na pless.pl

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Prima aprilis na pless.pl" podaj