• 11 lutego 2021
  • wyświetleń: 3581

XIII KMPP: mistrzowie z czterech klubów

W niedzielę, 7 lutego w hali POSiR odbył się finał XIII Klubowych Mistrzostw Powiatu Pszczyńskiego w Futsalu. W każdej z czterech kategorii wiekowych zwyciężali reprezentanci innego klubu.

trofea
Puchary dla najlepszych drużyn XIII Klubowych Mistrzostw Powiatu Pszczyńskiego w Futsalu · fot. POSiR

Pierwotnie finały zaplanowane były na 10 stycznia, ale ze względu na rządowe obostrzenia ich termin opóźnił się o miesiąc. W czterech kategoriach wiekowych zagrało 16 drużyn z ośmiu klubów i szkółek piłkarskich powiatu pszczyńskiego, wyłonionych podczas listopadowych i grudniowych eliminacji.

Tradycyjnie finałowe granie rozpoczęli najmłodsi. W kategorii żaków (roczniki 2013-2014) najlepsi okazali się zawodnicy Znicza Jankowice, którzy wygrali wszystkie trzy mecze. Drugi był Junior Football Frydek, który punkty stracił tylko ze Zniczem. Na najniższym stopniu podium uplasowała się pszczyńska Iskra.

Turniej Finałowy - XIII Klubowe Mistrzostwa Powiatu Pszczyńskiego w Futsalu - kategoria żaki, hala POSiR Pszczyna, 7 lutego 2021
Klasyfikacja:1. Znicz Jankowice, 2. Junior Football Frydek, 3. MKS Iskra Pszczyna, 4. Leśnik Kobiór.
Król strzelców: Miłosz Bratek (Znicz Jankowice)
Najlepszy bramkarz: Stanisław Bryła (Znicz Jankowice)
Najlepszy zawodnik: Łukasz Świć (Junior Football Frydek)

Wśród orlików (roczniki 2011-2012) nie mieli sobie równych piłkarze z Wisły Wielkiej. Podopieczni Łukasza Pietryi wygrali wszystkie spotkania, nie tracąc w nich gola. O drugim miejscu zadecydowała potyczka Leśnika Kobiór z Akademią BVB im. Łukasza Piszczka. Po dwóch meczach w lepszej sytuacji byli młodzi następcy pochodzącego z Goczałkowic byłego reprezentanta Polski, którym wystarczał remis. Jednak to kobiórzanie wygrali 1-0 i zgromadzili punkt więcej.

Turniej Finałowy - XIII Klubowe Mistrzostwa Powiatu Pszczyńskiego w Futsalu - kategoria orliki, hala POSiR Pszczyna, 7 lutego 2021
Klasyfikacja:1. LKS Wisła Wielka, 2. Leśnik Kobiór, 3. Akademia BVB im. Łukasza Piszczka, 4. GKS Pniówek 74 Pawłowice.
Król strzelców: Bartosz Krawiec (LKS Wisła Wielka)
Najlepszy bramkarz: Łukasz Jaromin (LKS Wisła Wielka)
Najlepszy zawodnik: Nadia Oślislok (Leśnik Kobiór)

Najwięcej emocji było w kategorii młodzików (roczniki 2009-2010). Iskra Pszczyna pewnie wygrała swoje pierwsze dwa mecze, a Leśnik Kobiór miał na koncie zwycięstwo i remis. Zawodnicy trenera Adriana Chroboka musieli więc wygrać i z takim nastawieniem rozpoczęli mecz. Iskra prowadzona przez Radosława Operchalskiego (zastępował Szymona Furczyka) mądrze się broniła, czekając na okazje do kontry. Ostatecznie mecz zakończył się bezbramkowym remisem, który okazał się zwycięski dla pszczynian.

Turniej Finałowy - XIII Klubowe Mistrzostwa Powiatu Pszczyńskiego w Futsalu - kategoria młodziki, hala POSiR Pszczyna, 7 lutego 2021
Klasyfikacja:1. MKS Iskra Pszczyna, 2. Leśnik Kobiór, 3. LKS Wisła Wielka, 4. LKS Goczałkowice.
Król strzelców: Filip Urbańczyk (MKS Iskra Pszczyna)
Najlepszy bramkarz: Mateusz Goczoł (MKS Iskra Pszczyna)
Najlepszy zawodnik: Kordian Zawadzki (Leśnik Kobiór)

Trampkarze (roczniki 2006-2008) byli najstarszą grupą, kończącą niedzielne finały. Najlepszy okazał się Pniówek Pawłowice, który zgromadził komplet punktów. Podopieczni trenera Mateusza Łyżwy, zastępującego Dariusza Fizka byli najbardziej regularni, strzelając w każdym meczu trzy gole, tracąc tylko jednego. Nic dziwnego, że zdobyli też wszystkie nagrody indywidualne. Ciekawostka jest, że najlepszym snajperem turnieju został nominalny obrońca Nikodem Grabczyński. Zbieżność nazwisk nie jest przypadkowa - to syn wieloletniego zawodnika GKS-u Jastrzębie i Iskry Pszczyna - Bartłomieja. Drugie miejsca zajęła Iskra, która jako jedyna strzeliła gola Pniówkowi, a w meczu ze Zniczem Jankowice zespół prowadzony przez Artura Żurawieckiego (zastępował Pawła Zjawińskiego) trafił aż osiem razy. Na trzecim miejscu uplasował się LKS Łąka.

Turniej Finałowy - XIII Klubowe Mistrzostwa Powiatu Pszczyńskiego w Futsalu - kategoria trampkarze, hala POSiR Pszczyna, 7 lutego 2021
Klasyfikacja:1. GKS Pniówek 74 Pawłowice, 2. MKS Iskra Pszczyna, 3. LKS Łąka, 4. Znicz Jankowice.
Król strzelców: Nikodem Grabczyński (GKS Pniówek 74 Pawłowice)
Najlepszy bramkarz: Wojciech Skrobol (GKS Pniówek 74 Pawłowice)
Najlepszy zawodnik: Stanisław Goszyc (GKS Pniówek 74 Pawłowice)

Po zakończeniu rywalizacji w każdej kategorii odbywała się ceremonia dekoracji drużyn i zawodników. Puchary, dyplomy, medale i okolicznościowe kominy XII Klubowych Mistrzostw Powiatu Pszczyńskiego w Futsalu wręczał dyrektor Powiatowego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pszczynie Maciej Stieber oraz sędzia turnieju finałowego Mariusz Maławy. Ponadto najlepsi zawodnicy odebrali dyplomy i statuetki, a zwycięskie drużyny nagrodzone zostały kompletem piłek.

XIII KMPP w Futsalu - Turniej Finałowy - wyniki

W sumie w mistrzostwach wzięło udział 445 zawodników i zawodniczek, którzy reprezentowali 53 drużyny z 23 klubów i szkółek piłkarskich działających na terenie powiatu pszczyńskiego. W tegorocznej edycji jeden klub mógł wystawić tylko jedną drużynę w każdej kategorii, a w eliminacjach mogło wziąć udział maksymalnie 16 zespołów.

Organizatorem XIII Klubowych Mistrzostw Powiatu Pszczyńskiego w Futsalu był Powiatowy Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pszczynie. Patronat honorowy objęła Barbara Bandoła, starosta pszczyński.