Martyna Witczak na zgrupowaniu siatkarskiej kadry U-14

Martyna Witczak, siatkarka UKS Centrum przy POSiR Pszczyna, została powołana na zgrupowanie organizowane w ramach Programu Kadra Polski U-14.

Martyna Witczak
Martyna Witczak na zgrupowaniu siatkarskiej kadry U-14 · fot. POSiR Pszczyna

Zgrupowanie w Warszawie rozpoczęło się 8 września i potrwa do 16 września. Stanowi jeden z etapów przygotowania zespołu do turnieju kwalifikacyjnego do Mistrzostw Europy. Nasza zawodniczka stale jest już powoływana na zgrupowania w ramach Programu Kadra Polski U-14. Martyna Witczak uczestniczyła w wiosennym zgrupowaniu w Żyrardowie. Latem brała udział w 14-dniowej akcji szkoleniowej KAMPY 2019, która była jednym z etapów naborowo-selekcyjnych do kadry Polski U-14. Teraz otrzymała kolejne powołanie.

Martyna Witczak w 2014 roku rozpoczęła treningi w Szkółce Siatkówki Dziewcząt prowadzonej przez Powiatowy Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pszczynie i UKS Centrum przy POSiR Pszczyna. Mimo krótkiego stażu, ma już na swoim koncie kilka znaczących sukcesów. Wraz ze swoimi koleżankami z zespołu zdobyła brązowy medal Mistrzostw Śląska w Minisiatkówce "Dwójek" Kinder+Sport (2017) i srebrny medal Mistrzostw Śląska w Minisiatkówce "Trójek" Kinder+Sport (2018). W tym roku wraz z UKS-em zdobyła srebrny medal Mistrzostw Śląska w Minisiatkówce "Czwórek" Kinder+Sport, oraz Mistrzostwa Śląska z SP 18 w Pszczynie w Igrzyskach Województwa Śląskiego w Piłce Siatkowej. Podczas Mistrzostw Polski w Minisiatkówce "Czwórek" Kinder+Sport UKS Centrum przy POSiR Pszczyna z Martyną Witczak w składzie zajął 8. miejsce. Trenerką klubową Martyny jest Agnieszka Szczypka.