pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Rozrywka

  • 31 marca 2020
  • wyświetleń: 2651

Ken Burton nie wystąpi w Pszczynie, ale koncert jest dostępny online!

Występ brytyjskiego muzyka, Kena Burtona, który miał odbyć się w maju w kościele ewangelickim został odwołany z powodu epidemii koronawirusa. Można jednak wysłuchać, za pośrednictwem serwisu YouTube, koncertu artysty, który miał miejsce w Filharmonii Śląskiej w Katowicach w listopadzie 2019 roku.Ken Burton w Filharmonii Śląskiej wystąpił wraz z chórem złożonym z uczestników VI edycji Międzynarodowych Warsztatów Gospel oraz Młodzieżową Orkiestrą Symfoniczną Zespołu Szkół Muzycznych w Bielsku-Białej pod dyrekcją Andrzeja Kucybały. Było to prawdopodobnie pierwsze takie wydarzenie na świecie, gdzie w trakcie koncertu finałowego warsztatów gospel wystąpiła orkiestra symfoniczna, wykonując m.in. muzykę Fryderyka Chopina w aranżacji gospelowej autorstwa Kena Burtona.

Koncert Kena Burtona z towarzyszeniem Davida Billett i Everda Dixon w kościele ewangelicko-augsbursk
Koncert Kena Burtona z towarzyszeniem Davida Billett i Everda Dixon w kościele ewangelicko-augsburskim w Pszczynie - 19.05.2018 · fot. Andrzej Grynpeter


Ken Burton specjalizuje się w połączeniu muzyki klasycznej i gospel. Występował na najlepszych scenach koncertowych świata. Komponuje też muzykę filmową dla m.in. Stevena Spielberga, występował na Festiwalu Filmowym w Cannes. Regularnie daje koncerty dla BBC. W 2019 roku zdobył dwie najważniejsze nagrody muzyczne świata: Oscara oraz Grammy za muzykę do filmu Black Panther, do którego stworzył oprawę chóralną. Od 2015 roku prowadzi wybitne warsztaty wokalne na bazie repertuaru gospel, które cieszą się opinią najlepszych pod względem technicznym w kraju. Odbyło się już sześć edycji warsztatów.

Więcej o artyście można przeczytać na stronie www.kenburton.salesmen.eu

Działajmy w myśl zasady #PszczynaSobiePomaga

ar / pless.pl

REKLAMA

Moduł komentarzy chwilowo niedostępny. Pracujemy nad jego przywróceniem. Przepraszamy za niedogodności.