pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Najpopularniejsze

  • 8 kwietnia 2021
  • wyświetleń: 4625

Na razie bez klas sportowych w SP 4, ale są nowe pomysły

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa nr 4 im. Józefa Pukowca w Pszczynie" podaj

Pomysł uruchomienia klas sportowych rozpoczął szerszą dyskusję nad zorganizowaniem systemu nauczania dla uczniów, którzy w 2022 będą rozpoczynali naukę w podstawówce. W tym roku, co wcześniej było w planach, nie zostaną uruchomione w Szkole Podstawowej nr 4 oddziały sportowe o połączonych specjalnościach tenis ziemny i badminton. Prowadzone rozmowy pozwoliły wypracować jednak nowe rozwiązania.

Spotkanie burmistrza, klasy sportowe
Spotkanie burmistrza w sprawie klas sportowych. Prowadzone rozmowy pozwoliły wypracować nowe rozwiązania · fot. UM Pszczyna


- W odpowiedzi na sygnały rodziców zamierzaliśmy uruchomić oddziały sportowe z dwoma specjalnościami dla uczniów klas IV-VI. Okazuje się, że w wielu przypadkach zaplanowano już ścieżkę rozwoju dzieci. O naszych propozycjach rozmawialiśmy z rodzicami, nauczycielami i trenerami. Pojawiło się rozwiązanie, które spotkało się z dużą aprobatą. Mam na myśli uruchomienie na etapie pierwszoklasistów oddziałów ze zwiększoną ilością lekcji wychowania fizycznego - informuje burmistrz Dariusz Skrobol, który dodaje, że specjalności sportowe w oddziałach usportowionych zostaną rozszerzone o lekkoatletykę oraz pływanie. - Z taką propozycją wyjdziemy w przyszłym roku - zapowiada burmistrz.

O pomysłach i sposobie organizacji klas Dariusz Skrobol rozmawiał z Damianem Pławeckim, trenerem UKS Plesbad Pszczyna, a także Wojciechem Pękałą właścicielem Śląskiego Centrum Tenisa.

- Głównym tematem rozmów była możliwość współpracy szkoły z klubami. W większości przypadków uczniami klas usportowionych byliby właśnie młodzi zawodnicy uprawiający tenis, badminton, a także lekkoatletykę w klubach działających na terenie gminy Pszczyna - zaznacza burmistrz.

Tym samym kolejne spotkania zostaną poszerzone o przedstawicieli lekkoatletyki oraz pływania.

ar / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Szkoła Podstawowa nr 4 im. Józefa Pukowca w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa nr 4 im. Józefa Pukowca w Pszczynie" podaj