pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Najpopularniejsze

  • 8 kwietnia 2021
  • 11 kwietnia 2021
  • wyświetleń: 20286

[FOTO] Wycięto drzewa na Zawadzkiego - powstanie chodnik

Powiat pszczyński przeprowadził w ostatnim czasie wycinkę 35 drzew w ciągu ulicy Zawadzkiego w Ćwiklicach i Rudołtowicach. To w związku z planowaną budową chodnika - inwestycją długo wyczekiwaną przez mieszkańców. Na drodze bywa niebezpiecznie. Teraz powiat zabezpieczył środki na realizację inwestycji, która będzie prowadzona stopniowo. Prace rozpoczną się w tym roku. Będą nowe nasadzenia.

Wyczekiwana inwestycja. Trzeba poświęcić drzewa - 04.04.2021 · fot. pless.pl


Ul. Zawadzkiego biegnie przez dwa sołectwa: Ćwiklice i Rudołtowice. Chodnik kończy się już około 500 metrów za kościołem św. Marcina. Droga jest uczęszczana przez mieszkańców zmierzających do kościoła, czy szkoły. Mieszkańcy przez ostatnie lata zwracali uwagę, że chodzenie ulicą na tym odcinku jest niebezpieczne z powodu ruchu samochodowego. Ulica Zawadzkiego stała się trasą tranzytową m.in. dla samochodów ciężarowych. To z powodu częstych korków na DK-1 oraz na Męczenników Oświęcimskich w stronę Pszczyny, które miały miejsce przede wszystkim przed pandemią. Ciężarówki te jeżdżą od strony Oświęcimia lub Bielska-Białej.

- Wzdłuż ul. Zawadzkiego planowana jest budowa chodnika w celu poprawy bezpieczeństwa pieszych. Od wielu lat proszą o nią mieszkańcy Rudołtowic i Ćwiklic. Koszt szacowany jest na 1,4 mln zł. Prace rozpoczną się w tym roku. Ciąg dla pieszych powstanie na odcinku od OSP Rudołtowice do istniejącego chodnika w Ćwiklicach - informuje Marcela Grzywacz, rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego w Pszczynie.

- W związku z planowaną budową chodnika na odcinku 1,4 km ul. Zawadzkiego w Rudołtowicach i Ćwiklicach wykonany został kompleksowy przegląd drzew rosnących wzdłuż tego fragmentu drogi. Ze względu na zły stan fitosanitarny oraz usytuowanie w skrajni jezdni lub skarpie rowu zaistniała konieczność usunięcia 35 drzew. Stosowne zezwolenie wydał burmistrz Pszczyny. Drzewa znajdowały się w złym stanie zdrowotnym - z widocznym posuszem w koronach (50-60%) oraz licznymi uszkodzeniami na kłodach. Ze względu na swoją lokalizację stanowiły zagrożenie dla bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego, a także dla zabudowań - mówi rzecznik.

- Powiatowy Zarząd Dróg w Pszczynie wykonuje nasadzenia drzew w miejscach niepowodujących zagrożeń. Do tej pory nasadzono około 580 szt. drzew. Po wybudowaniu chodnika planowane jest wykonanie nasadzeń w bezpiecznej odległości od drogi - zapowiada M. Grzywacz.

ar / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.