pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Najnowsze

  • 6 maja 2021
  • wyświetleń: 2000

[WIDEO, ZDJĘCIA] Z grzebieniem i książką do dzieci

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "OHP: 12-6 Hufiec Pracy" podaj

Przy wsparciu kadry pszczyńskiego Hufca Pracy młodzież zrealizowała projekt solidarności "Z grzebieniem i książką do dzieci" finansowany ze środków Europejskiego Korpusu Solidarności.

Z grzebieniem i książką do dzieci · fot. OHP Pszczyna


Ze względu na trudną sytuację epidemiologiczną w kraju grupa inicjatywna dostosowała realizację projektu do panujących obostrzeń i zaleceń. Działania projektowe zostały zmodyfikowane do formy zdalnej. Wspólne czytanie bajek zostało zastąpione nagraniami audiobooków z wybranymi wierszykami i opowiadaniami, a zakupione przez grupę projektową zestawy bajek doposażyły biblioteczki przedszkoli i świetlicy środowiskowej.

Część projektu związana z pokazem umiejętności i predyspozycji fryzjerskich została zaprezentowana w postaci krótkich filmików. Dzieci otrzymały zestawy kolorowych włosów, z których wspólnie z opiekunkami w przedszkolu i rodzicami w domach wyczarowywały fantazyjne fryzury.

Wszystkie osoby objęte realizowanym projektem otrzymały słodki poczęstunek oraz gadżety promujące projekt: zakładki magnetyczne do książek i zestawy książek, szczotki do włosów z lusterkami i szampony. Brak bezpośredniego kontaktu z dziećmi rekompensują nam ich uśmiechnięte buzie na zdjęciach nadesłanych przez ich opiekunów. Projekt został zrealizowany w Pszczynie w Przedszkolu nr 6 z Oddziałami Specjalnymi im. Misia Puchatka, w Przedszkolu nr 2 im. Juliana Tuwima oraz w Świetlicy przy Parafii Wszystkich Świętych.

Link do filmu nakręconego przez młodzież:Link do wybranych audiobooków nagranych przez młodzież:

Ochotniczy Hufiec Pracy, OHP

Ochotniczy Hufiec Pracy

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

OHP: 12-6 Hufiec Pracy

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "OHP: 12-6 Hufiec Pracy" podaj