pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Najnowsze

  • 6 maja 2021
  • 17 maja 2021
  • wyświetleń: 7248

[ZDJĘCIA] W Pszczynie po raz trzynasty odbyła się Gra Książęca

W sobotę, 15 maja w Pszczynie po raz trzynasty odbyła się Gra Książęca. Była to edycja wyjątkowa, bo na żywo i w terenie.

XIII Nocna Gra Książęca w Pszczynie - 15.05.2021 · fot. Andrzej Grynpeter


STARY KSIĄŻĘ

Bohaterem tegorocznej gry był najdłużej panujący w rodzinie Hochbergów - książę Jan Henryk XI von Pless, który przez 52 lata swoich rządów ogromnie rozwinął swoje dobra. Był to człowiek wielu talentów. Był świetnym gospodarzem, zdolnym biznesmenem i managerem. Rozwijał i modernizował na swoich ziemiach rolnictwo i leśnictwo. To on sprowadził żubry na ziemię pszczyńską. Otwierał kopalnie, huty, budował linie kolejowe i wyniósł na szczyt browar w Tychach. Do tego był odważnym wojakiem, pełnym pasji miłośnikiem i hodowcą koni, projektantem liberii dla służących oraz twórcą używanego do dziś myśliwskiego instrumentu sygnałowego. Miał szóstkę dzieci, ale najbardziej znany jest jego syn, Jan Henryk XV Hochberg, który pojął za żonę słynną księżną Daisy.

Podczas gry drużyny wyposażone w smartfony przemierzały nocną Pszczynę tropem miejsc, które są związane z historią Starego Księcia. W każdym z miejsc znajdował się link do odsłuchania ciekawej historii oraz zadanie lub zagadka. Rozwiązania można było wysyłać bez pośpiechu, ale nie później, niż do godziny 1 w nocy. Dla wszystkich drużyn, które to uczyniły i miały co najmniej połowę prawidłowych odpowiedzi, przygotowano słodkie niespodzianki do odebrania do końca maja w Biurze Informacji Turystycznej na Rynku.

KTO ZA TYM STOI?

Organizatorami gry są: Urząd Miejski w Pszczynie i Pszczyńskie Centrum Kultury, a producentem wykonawczym firma Silesia Events. Partnerem Gry jest Agencja Rozwoju i Promocji Ziemi Pszczyńskiej sp. z o. o.

BM / pless.pl, źródło: UM Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.