pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Najnowsze

  • 16 kwietnia 2021
  • wyświetleń: 1543

Uczniowie z Golasowic będą uczyć się metodą eksperymentu

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Golasowicach" podaj

W Zespole Szkolno-Przedszkolnym (ZSP) w Golasowicach w kwietniu rozpoczął się projekt pn. "Poznawanie przez doświadczanie" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

uczniowie z Golasowic, projekt
fot. UG Pawłowice


Z projektu skorzysta 68 uczniów i uczennic uczęszczających do Szkoły Podstawowej im. K. Makuszyńskiego wchodzącej w skład ZSP. Jego celem jest nauczanie przedmiotów przyrodniczych i matematyki metodą eksperymentu oraz podniesienie kompetencji zawodowych nauczycieli.

Zajęcia realizowane w ramach projektu będą rozbudzać ciekawość zdobywania wiedzy dzięki indywidualizacji nauczania. Dla grupy uczniów wprowadzone zostaną zajęcia z wykorzystaniem metody eksperymentu w trakcie fizyki, chemii, przyrody, geografii i matematyki. Aby proces nauczania był jak najbardziej przyjazny i efektywny, szkoła zakupi w ramach projektu nowoczesne pomoce dydaktyczne za prawie 130 tys. złotych.

Część uczniów, którzy potrzebują wyrównania szans w dostępie do alternatywnych form zdobywania wiedzy i umiejętności, weźmie udział w zajęciach terenowych i badawczych. Będą mogli doświadczyć zjawisk przyrody w otaczającym świecie. Dwudziestu uczniów weźmie udział w zajęciach rozwijających z języka angielskiego, a kolejnych dwudziestu w zajęciach wyrównawczych z matematyki. Dla czterdziestu uczniów zaplanowano udział w wyjazdach edukacyjnych do Warszawy (Centrum Nauki Kopernika, Ogród Botaniczny Uniwersytetu Warszawskiego), do Krakowa - Bochni (Kopalnia Soli w Bochni, Krakowski Ogród Doświadczeń, Park "Wioski Świata") oraz do Ośrodka H2O w Kiczycach.

Trzech nauczycieli przedmiotów przyrodniczych, którzy będą prowadzić zajęcia metodą eksperymentu, weźmie udział w warsztatach i szkoleniach metodycznych Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Przedmiotów Przyrodniczych.

Dofinansowanie projektu z Unii Europejskiej wyniesie: 248 545,47 zł, natomiast całkowita wartość projektu to: 276 161,63 zł. Projekt potrwa do 31 grudnia 2022 r.

ar / pless.pl, źródło: UG Pawłowice

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Golasowicach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Golasowicach" podaj