pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Gorące tematy

  • 30 kwietnia 2021
  • 3 maja 2021
  • wyświetleń: 4836

Wystartował kolejny sezon Pszczyńskiego Roweru Miejskiego

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Pszczyński Rower" podaj

Rozpoczynamy kolejny sezon rowerowy w Pszczynie i Goczałkowicach! Do dyspozycji mieszkańców będzie 87 rowerów - w tym rowery standardowe, rowerki dziecięce i trójkołowce. Co ważne, zmienia się typ rowerów na nowoczesne 4G, czyli takie, które nie wymagają wpięcia w stację dokującą, a tylko zamknięcia zamka na kole roweru.

Wystartował kolejny sezon Pszczyńskiego Roweru Miejskiego - 30.04.2021 · fot. ar / pless.pl


- Istotne jest dla nas rozpoczęcie sezonu przed długim weekendem majowym, żeby dać mieszkańcom jeszcze więcej możliwości na aktywny odpoczynek. Po wielu tygodniach spędzonych głównie w mieszkaniach, starając się ograniczać kontakty społeczne, wyczekiwaliśmy na słoneczne dni - wielu z nas planuje trasy rowerowe, szuka miejsc na spacery i pikniki - mówi burmistrz Dariusz Skrobol, który osobiście w piątek skorzystał z wypożyczalni.

Rowery, tak jak w zeszłym roku, będą dezynfekowane przy każdej kontroli i podczas prac serwisowych. Zespół Nextbike Polska będzie bacznie się temu przyglądał i dbał o bezpieczeństwo. Pamiętajmy, że rower jest jednym z najbezpieczniejszych środków transportu miejskiego - z dala od pandemii i z dala od tłumu.

Jednoślady dostępne będą na ośmiu stacjach. Są to: Rynek w Pszczynie, Osiedle Piastów, Dworzec kolejowy w Pszczynie, Osiedle Stara Wieś, Osiedle Daszyńskiego, Ośrodek Sportów Wodnych w Łące oraz dwie stacje w Goczałkowicach-Zdroju - Korona zapory i Centrum Przesiadkowe (ul. Parkowa). Mapa tych punktów dostępna jest pod adresem pszczynskirower.pl/mapa-stacji/.

Wystartował kolejny sezon Pszczyńskiego Roweru Miejskiego - 30.04.2021
Wystartował kolejny sezon Pszczyńskiego Roweru Miejskiego - 30.04.2021 · fot. ar / pless.pl


Co powinniśmy wiedzieć o Pszczyńskim Rowerze Miejskim? Najważniejsze informacje o systemie10 zł na start

Aby aktywować zarejestrowane konto musisz mieć na nim wystarczające środki - pierwsza wpłata to 10 zł - pozwala na przejazdy, które kosztują, czyli te powyżej 30 min.

Wypożyczenia, zwroty, postoje, rezerwacje i powroty

Rowery Wypożyczysz za pomocą:
1. Terminal na stacji - logujesz się i wybierasz numer roweru.
2. Aplikacja Nextbike - skanujesz kod QR lub wpisujesz numer roweru.
3. Kontakt telefoniczny z Biurem Obsługi Klienta.

Zwrot jest prosty, jest tylko jedna możliwość - należy zamknąć blokadę o-lock i rower się zwróci.

Jeżeli potrzebujesz przerwy podczas wypożyczenia, bo nogi zmęczone, widoki piękne, trzeba skoczyć do sklepu, możesz skorzystać z funkcji parkuj dostępnej w aplikacji mobilnej. Klikasz i zamykasz! Wybierasz opcję w aplikacji, potwierdzasz, zamykasz o-lock i już masz rower na postoju. W drugą stronę, czyli jak odblokować, klikasz wznów na aktywnym wypożyczeniu i o-lock się otwiera, możesz jechać dalej.

WAŻNE! Postój to nie zwrot, czas postoju wlicza się w czas wypożyczenia. Możesz zrobić przerwę w podróży i postój poza stacją, ale zwróć rower koniecznie na stacji.

Postojowe dla stojaków na stacjach

Na stacji znajdziesz stojaki, niemniej jednak będą one służyć nie do zwrotu, a jako oparcie dla roweru. Zamek ze stojaka ustąpi miejsca dla blokady na rowerze - na bagażniku roweru znajdziesz blokadę o-lock, która przejmuję funkcje zamka.

Jak zwrócić rower?

Opuść blokadę o-lock (jest na tylnym kole). Jest to jedyny sposób na prawidłowe zakończenie wypożyczenia. Rower zwróci się automatycznie po zamknięciu blokady. Rower można postawić obok stojaka, ale trzeba zamknąć blokadę o-lock żeby go zwrócić.

Loading...

BM, ar / pless.pl, źródło: UM Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Pszczyński Rower

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Pszczyński Rower" podaj