Gorące tematy

• 22 listopada 2011
  • wyświetleń: 7219

LF: Falstart mistrzów

Fatalny start w nowy sezon ma mistrz poprzedniego sezonu. W dwóch meczach nie udało się zdobyć ani jednego punktu, a przez 80 minut tylko raz udało się pokonać bramkarza rywali. Drugi z medalistów - Belfer Team Czechowice także pozostaje bez punktu i obie drużyny plasują się na ostatnich miejscach w tabeli. Na czele tabeli pierwszej ligi beniaminkowie Elbud i Ośrodek Nad Dokawą.

I LIGA
W pierwszym pierwszoligowym pojedynku zmierzyły się drużyny Ośrodka nad Dokawą i POSiR-u, a więc dwóch tegorocznych beniaminków. W drugiej lidze w ubiegłym sezonie mierzyli się dwa razy i raz wygrał Ośrodek 3:1, a za drugim razem lepszy okazał się POSiR 3:2. Mecze więc były wyrównane. Teraz jednak kadra POSiR-u trochę się zmieniła i mimo dzielnej postawy Ośrodek pewnie wygrał 7:3 a Maślorz skompletował hat-tricka.

Po sromotnej porażce z Elbudem Japi-Bud miał ochotę odkuć się na Jakubie. Zawodnicy z pszczyńskiego osiedla Daszyńskiego jednak jako pierwsi wyszli w tym meczu na prowadzenie. Jakub miał kilka okazji na podniesienie prowadzenia, ale nie mogli wstrzelić się w bramkę. Tymczasem Japi-Bud był bardziej skuteczny i dzięki trzem trafieniom pewnie prowadził po 20 minutach. Jakub jednak nie dawał za wygraną i zdołał jeszcze doprowadzić do remisu zdobywając bramkę na 2 minuty przed końcem meczu.

Ełce nie udała się kolejna niespodzianka. Do stanu 2:1 w pierwszej połowie można było mieć jeszcze nadzieję, że coś w starciu z Elbudem ugrają, ale po zmianie stron Elbud szybko zdobył dwie bramki i mógł kontrolować sytuację na boisku. Wyniku z Japi-Budem nie udało się powtórzyć, ale zgarnęli trzy punkty i nadal liderują w tabeli.

Największą niespodzianką jest jednak postawa All Starsów czyli obrońców tytułu. W drugim meczu znów nie ugrali nawet punktu. Tym razem lepsi okazali się zawodnicy Profi M-Tec. Bartek Poczkajski dał prowadzenie swojej drużynie zaraz po wejściu na boisko. All Starsi niedługo potem doprowadzili do remisu. Taki wynik nie satysfakcjonował żadnej z drużyn. Po kilku okazjach z obu stron ostatecznie na dwie minuty przed końcem bramkę zdobył drugi z braci Poczkajskich.

Na koniec pierwszoligowych zmagań zmierzyły się ekipy Suszca i Belfer Team. Do przerwy toczył się jeszcze w miarę wyrównany bój, ale potem z biegiem czasu zawodnicy z Suszca rozgromili rywali. Dzieła destrukcji dopełnił dwoma trafieniami pod koniec meczu Oślislok.

I liga - 2 kolejka >>> strzelcy goli, kartkowicze
hala Pszczyna - 20.11.2011
Ośrodek nad Dokawą - POSiR 7:3 (3:1)
Japi-Bud - ATS Jakub 3:3 (3:1)
Ełka Team - El-Bud 1:5 (1:2)
Profi M Tec Futsal - All Stars 2:1 (0:0)
Suszec - Belfer Team 8:0 (1:0)

II LIGA
Na zapleczu pierwszej ligi łatwe zwycięstwo odniosła Trójca. Najskuteczniejszym zawodnikiem okazał się Borys Salamon, który zdobył 5 bramek, z czego trzy w ostatnich trzech minutach. Kryry w tym meczu stać było tylko na honorowe trafienie.

Nie wiedzie się w tym sezonie zespołowi Mieszka. Wynik w meczu z Gardawicami był na styku do 33 minuty. Potem jednak Gardawice przechyliły szalę na swoją stronę i w samej ostatniej minucie trzy razy pokonali bramkarza Mieszka. Po tej porażce Mieszko spadło na ostatnią pozycję w tabeli.

Cadi-Car i Eurobud w pierwszej kolejce odnieśli zwycięstwa. Do ostatnich minut ich bezpośredniego pojedynku wynik był sprawą otwartą. Na każde trafienie drużyny z Miedźnej udawało się skutecznie odpowiadać spadkowiczom z pierwszej ligi. Wynik udało się ustalić w ostatniej minucie i trzy punkty zgarnęli pszczynianie. Na słabszą postawę w defensywie samochodziarzy mógł mieć jednak fakt, że między słupkami zabrakło nominalnego bramkarza.

Zacięty pojedynek stoczyły zespoły Undergrasosexoholics i Sew-Metu. Zespół z Piasku przystąpił do meczu osłabiony kadrowo, ale gdy za sprawą bramek Kurciusa i Jabłońskiego odskoczył na dwie bramki wydawało się, że nie dadzą już sobie wyrwać zwycięstwa. Na przestrzeni jednej minuty Undergraso doprowadzili jednak do remisu i drużyny podzieliły się punktami.

Derby Czechowic były ostatnią odsłoną rywalizacji w drugiej lidze. Lepszy okazał się jednak bardziej doświadczony w LF-ie Inny Zespół. Northtec Południowcy drugi raz z rzędu przegrali takim samym stosunkiem bramek 2:3. Za tydzień podejmować będą lidera.

hala w Pszczynie 20.11.2011
Northtec Południowcy - Inny Zespół 2:3 (1:1)

III LIGA
W trzeciej lidze Piaskowa Suszec toczyła wyrównany pojedynek z Gunnersami (spóźnili się na mecz) tylko przez pierwszą połowę. Po zmianie stron bardzo konsekwentni byli gracze z Pszczyny i między 24 a 27 minutą trzykrotnie lokowali piłkę w siatce co rozstrzygnęło mecz. Na koniec wynik ustalił Paliczka.

Nie wiedzie się w tym sezonie Relaxowi. W drugim swoim spotkaniu musieli uznać wyższość The Blues z Żor. W ich szeregach błyszczał Kopiczka, który już w pierwszej połowie skompletował klasycznego hat-tricka. W ostatnich minutach Relax jednak uchwycił z nimi kontakt i tracił tylko jedną bramkę. Po zmianie stron jednak znowu dał o sobie znać Kopiczka, który ostatecznie zdobył 5 bramek. Relaks znów przebudził się już pod koniec spotkania i dzięki dwóm trafieniom skorygował tylko trochę wynik meczu.

Starcie Warszowic z Tamirem miało wyrównany przebieg. Na każde trafienie zespołu Auto Service Szweda zawodnicy Tamiru odpowiadali również bramką. A gdy w 34 minucie pierwszy raz wyszli na prowadzenie role się odwróciły. Warszowice w 35 i 36 minucie znalazły sposób na bramkarza Tamiru i zdobyli komplet punktów. W szeregach pszczyńskiej ekipy najwyraźniej brakowało króla strzelców ubiegłego sezonu Stęchłego.

Nie potrafi wejść w sezon drużyna Enigmy. W pojedynku z Promos 24 przegrywali już 2:0, ale dzięki zrywowi w ostatnich minutach spotkania udało się zdobyć chociaż punkt. Najpierw bramkę kontaktową zdobył głową Wronka. Czechowiczanie poczuli, ze mogą coś tu jeszcze ugrać. Ściągnęli bramkarza i na 15 sekund przed końcem meczu doprowadzili do remisu. Dla Promosu był to już drugi remis.

Mimo braku nominalnego bramkarza dosyć pewne zwycięstwo w meczu z OKS II Poligon odniosły Orły. Zdobyczą bramkową podzielili się między sobą Kajstura i Ryguła (obaj po 2 bramki). Honorowe trafienie OKS-u miało miejsce pod koniec meczu gdy wszystko było już rozstrzygnięte.

III liga - 2 kolejka >>> strzelcy goli, kartkowicze
FC Piaskowa - Biegier Gunners 2:7 (2:3)
Relax Katon Pub - The Blues 4:6 (2:3)
Szweda Auto Service - Tamir 4:3 (2:2)
Promos 24 - Enigma 2:2 (0:0)
Orły Mirosława K. - OKS Poligon 4:1 (2:0)

IV LIGA
Constructor Tychy w swym inauguracyjnym meczu pokonał Piasek United. Mecz obfitował w bramki, ale po stronie United trafiali tylko Drobiec i Kuźnik. W zespole z Tychów na listę strzelców wpisało się aż 3 zawodników o nazwisku Hyrnik.

Pierwsze punkty w LF-ie zainkasowała drużyna Turbodymomenów. Największy w tym udział miał zdobywca trzech bramek - Grzechnik... Kamil Grzechnik bo prócz niego gra jeszcze Łukasz i Adam. Vein nie potrafił się skutecznie im przeciwstawić. Przy stanie 6:1 Turbodymomeni rozluźnili trochę szyki co pozwoliło poprawić rezultat Veinowi. Od 36 minuty druzyna z Jankowic miała zresztą ułatwione zadanie gdyż z boisko musiał opuścić bramkarz Niemiec (ręka po za polem karnym). O czymkolwiek więcej niż korekta wyniku nie mogło być już jednak mowy.

Drugiej porażki doznała ekipa Brygady Kryzys. Tym razem swych pogromców znaleźli w drużynie Sentymentu Goczałkowice. Piesiur i Puchała wzięli na swoje barki strzelanie bramek, choć tak naprawdę na bezpieczny dystans udało im się odskoczyć dopiero pod koniec meczu.

Kolejnej wysokiej porażki doznały Rudołtowice. Willa Kobiór zaaplikowała im aż 10 bramek. Tak jak tydzień temu Rudołtowice stać było jedynie na honorowe trafienie. Po tym meczu kobiórzanie liderują czwartej lidze, a Ruły zamykają tabelę z fatalnym bilansem bramkowym.