pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Edukacja

  • 19 kwietnia 2021
  • wyświetleń: 894

ZSO w Pawłowicach: wysokie wyniki na egzaminie zawodowym

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "ZSO w Pawłowicach" podaj

Uczniowie z Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Jana Pawła II w Pawłowicach osiągnęli wysokie wyniki na egzaminie zawodowym w sesji styczeń-luty 2021.

ZSO im. Jana Pawła II w Pawłowicach
ZSO im. Jana Pawła II w Pawłowicach · fot. ZSO im. Jana Pawła II w Pawłowicach


Zdawalność uczniów pawłowickiego technikum we wszystkich kwalifikacjach jest wyższa niż w powiecie i kraju. Szkoła może się pochwalić 100% zdawalnością wśród logistyków zarówno w części pisemnej jak i praktycznej egzaminu. Średni wynik egzaminu w kwalifikacji AU.32 - Organizacja transportu w części praktycznej wyniósł aż 94%. Z kolei zdawalność uczniów przystępujących do egzaminu EE.16 - Montaż, eksploatacja i konserwacja urządzeń i instalacji klimatyzacyjnych wyniosła 98%. Wśród nich aż 86% uczniów w części praktycznej egzaminu otrzymało wynik 100%.

Wysokie wyniki uczniów są również efektem dobrej współpracy z patronami klas technikum - firmami JAS-FBG oraz JBG-2, gdzie uczniowie mogą zdobywać doświadczenie i nabywać umiejętności praktyczne niezbędne do wykonywania zawodu podczas zajęć praktycznych, praktyk zawodowych oraz płatnych staży.

Nie bez znaczenia dla końcowych rezultatów pozostaje udział uczniów w kursach zawodowych w ramach projektu unijnego "Kształcimy zawodowców-odpowiadamy na realne zapotrzebowanie na rynku pracy", dzięki któremu uczniowie mogli uzyskać dodatkowe uprawnienia zawodowe oraz podnieść swoje kwalifikacje zawodowe.

ar / pless.pl, źródło: UG Pawłowice

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

ZSO w Pawłowicach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "ZSO w Pawłowicach" podaj