pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Edukacja

  • 14 kwietnia 2021
  • 16 kwietnia 2021
  • wyświetleń: 3077

PZS nr 1 w Pszczynie szkołą patronacką programu Inter Cars

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Powiatowy Zespół Szkół nr 1 w Pszczynie" podaj

Program "Młode Kadry" to projekt integrujący placówki i warsztaty samochodowe, oferujący profesjonalne szkolenia dla uczniów. Dzięki podpisaniu porozumienia edukacyjnego powiatowa szkoła kształcąca mechaników samochodowych dołączyła do prestiżowego grona placówek wspieranych przez Inter Cars i partnerów projektu.

inter cars
fot. powiat


Potwierdzenie przynależności do prestiżowego grona odebrali wicestarosta Damian Cieszewski i dyrektor szkoły Teresa Wojtanowicz.

- Unowocześniamy nasze pracownie zawodowe i zatrudniamy wykwalifikowaną kadrę nauczycielską. Dzięki takim projektom uczniowie zyskują nowe możliwości - dostęp do profesjonalnych szkoleń prowadzonych przez specjalistów wiodących producentów części samochodowych na rynku - mówi Damian Cieszewski, wicestarosta pszczyński. I podkreśla, że uczniowie PZS nr 1 już korzystają ze szkoleń e-learningowych oferowanych w ramach programu "Młode Kadry".

- Nasz program realizujemy od kilkunastu lat i cały czas stawiamy na rozwój młodych adeptów motoryzacyjnych. Wspieramy nauczycieli i uczniów, którzy są przyszłością rynku motoryzacyjnego w Polsce - mówi Marek Skałbania z firmy Inter Cars.

inter cars
fot. powiat


Program "Młode Kadry" polega głównie na dostarczaniu aktualnej wiedzy, umiejętności technicznych i technologicznych nauczycielom oraz uczniom współpracujących szkół poprzez dostęp do tradycyjnych szkoleń i tych na platformie e-learningowej, a także doposażaniu w nowoczesny sprzęt warsztatowy. Program wspiera cyklicznie organizowany konkurs wiedzy i umiejętności pod nazwą Young Car Mechanic oraz praktyki i staże dla najlepszych uczniów.

Głównym koordynatorem współpracy z Inter Cars ze strony szkoły jest nauczyciel zawodu Dawid Lekki, który organizuje również etapy szkolne konkursu. Przez pierwszy etap przeszło 23 uczniów z bardzo wysoką punktacją i dobrym czasem odpowiedzi. Przed nimi drugi etap i finał w Warszawie.

Obecnie w programie "Młode Kadry" uczestniczy ponad 20 szkół technicznych z całego kraju - ponad 8,5 tysiąca uczniów. Parterami strategicznymi projektu są wiodący producenci części samochodowych.

inter cars
fot. powiat

ar / pless.pl, źródło: Powiat

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Powiatowy Zespół Szkół nr 1 w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Powiatowy Zespół Szkół nr 1 w Pszczynie" podaj