pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Edukacja

  • 13 kwietnia 2021
  • wyświetleń: 2109

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 z liczbą π w kuchni dla Filipka

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa nr 1 im. Książąt Pszczyńskich w Pszczynie" podaj

W ramach obchodów Święta Liczby Pi, które przypada na dzień 14 marca, chętni uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji, czego efektem były smaczne PIzze, PIeguski, czy też inne ciasta w kształcie koła, a także PIękne PIsanki - było pysznie, kolorowo i wesoło. Akcja miała na celu wsparcie zbiórki pieniędzy dla Filipka Cholewy oraz poszerzenie wiedzy matematycznej z zakresu geometrii i działań związanych z liczbą π.

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 liczbą π w kuchni dla Filipka - 04.2021 · fot. Szkoła Podstawowa nr 1


Na lekcjach matematyki uczniowie klas IV-VIII oglądali film edukacyjny pt. "Skąd wzięła się liczba Pi" oraz "Ludolfina - czyli tajemnicza liczba Pi", co było doskonałą okazją do utrwalenia pojęć średnicy, cięciwy, promienia. W trakcie zajęć dzieci dowiedziały się również wiele ciekawostek związanych z liczbą π, m. in.: jakie ma odzwierciedlenie dźwiękowe na fortepianie, co o niej piszą poeci, jakie dania są z nią związane.

Ponadto uczniowie klas VI brali udział w wykładzie "Figury bez pola i inne matematyczne dziwnostki", który wygłosiła Nicole Meisner z Koła Naukowego Matematyków na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. W trakcie wykładu pojawiły się pojęcia takie jak: Kwadrat Sito (czyli figura bez pola), Wstęga Mobiusa (czyli powierzchnia, która ma jedną stronę), zagadnienia z zakresu statystyki. Podsumowaniem zajęć o tajemniczej liczbie Pi było stworzenie portretu Ludolfiny.

Nasi wychowankowie wykazali się niezwykłą kreatywnością podczas tworzenia kulinarnych przysmaków. Upiekli różne ciasta na bazie koła, babeczki oraz pieguski. Niektórzy zaangażowali się w przygotowanie pisanek. Produkty te można było zakupić podczas wirtualnej aukcji.

Podczas imprezy chcieliśmy zebrać 3141 zł, dlatego że cztery pierwsze cyfry tworzą liczbę Pi. To był nasz wspólny cel dla Filipka. Udało się!

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom, rodzicom, nauczycielom i pracownikom szkoły, którzy wsparli zbiórkę PIeniędzy dla Filipka Cholewy poprzez zakup wirtualnej PIzzy, PIegusków, wyPIeków czy też PIsanek.

źródło: Szkoła Podstawowa nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Książąt Pszczyńskich w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa nr 1 im. Książąt Pszczyńskich w Pszczynie" podaj