pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Edukacja

  • 1 kwietnia 2021
  • wyświetleń: 3524

Szkolna ścieżka astronomiczna, ekologiczna i plac zabaw na finiszu

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa im. Karola Miarki w Pielgrzymowicach" podaj

Zagospodarowywany od stycznia tego roku teren przy Szkole Podstawowej im. K. Miarki w Pielgrzymowicach nabiera już ostatecznego kształtu. W zasadzie wszystko gotowe, trzeba tylko poczekać, aż pojawi się trawa i zrobi się zielono. Inwestycja dotyczyła budowy placu zabaw oraz dwóch ścieżek edukacyjnych: ekologicznej i astronomicznej. Całość będzie ogólnodostępna dla wszystkich mieszkańców.

Szkolna ścieżka astronomiczna, ekologiczna i plac zabaw na finiszu - 01.03.2021 · fot. UG Pawłowice


Na ścieżkach edukacyjnych znajdują się tablice zawierające informacje z życia roślin i zwierząt oraz informacje astronomiczne. Obok każdej z tablic postawione są ławeczki oraz kosze na śmieci. Na ścieżce ekologicznej wydzielono miejsce na 4 rabaty roślinne, a na astronomicznej w chodniku wbudowano fazy księżyca.

Plac zabaw przyciąga kolorami i jest wyposażony w zjeżdżalnię, bujak, karuzelę, huśtawkę dwuosobową oraz huśtawkę typu waga. Powstał on z myślą o najmłodszych uczniach klas I-III oraz o przedszkolakach, które od zeszłego roku uczęszczają do grupy sześciolatków, w uruchomionym w szkole oddziale przedszkolnym.

Ze ścieżek edukacyjnych będą korzystać zarówno młodsi, jak i starsi uczniowie, a całość będzie ogólnodostępna dla wszystkich mieszkańców. Nocą, teren rozjaśni zamontowane oświetlenie parkowe. Do wykonania pozostał tylko montaż monitoringu wizyjnego.

Koszt inwestycji to ponad 393 tys. złotych z czego 49 500 zł to dotacja z Fundacji JSW na budowę placu zabaw.

ar / pless.pl, źródło: UG Pawłowice

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Szkoła Podstawowa im. Karola Miarki w Pielgrzymowicach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa im. Karola Miarki w Pielgrzymowicach" podaj