pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Edukacja

  • 1 kwietnia 2021
  • wyświetleń: 1800

Projekt "Z grzebieniem i książką do dzieci" w Przedszkolu nr 2

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Przedszkole Publiczne nr 2 im. Juliana Tuwima w Pszczynie" podaj

W piątek, 26 marca dzieci z Przedszkola nr 2 w Pszczynie miały możliwość zapoznania się z projektem "Z grzebieniem i książką do dzieci". Celem projektu jest integracja i edukacja międzypokoleniowa, a ponadto promowanie talentów, umiejętności uniwersalnych i zawodowych wśród najmłodszym mieszkańców Pszczyny.

Projekt "Z grzebieniem i książką do dzieci" w Przedszkolu nr 2 - 26.03.2021 · fot. Przedszkole nr 2


W ramach projektu Europejski Korpus Solidarności w imieniu grupy projektowej przekazał nam słodkie niespodzianki dla naszych wychowanków, a także gadżety promujące projekt. Wśród nich znalazły się: magnetyczna zakładka do książki, składana szczotka do włosów z lusterkiem oraz kolorowe włosy.

Największą atrakcją dla dziewczynek okazały się piękne kolorowe włosy, dzięki którym można było stworzyć oryginalne fryzury. Dziękujemy za możliwość wzięcia udziału w projekcie - myślę, że udało się zainteresować przedszkolaków pracą fryzjera. Dzieci chętnie czesały swoje włosy, ozdabiały kolorowymi elementami. Sprawiło im to wiele radości.

Rozbudzanie zainteresowań czytelniczych dzieci jest jednym z najważniejszych zadań edukacyjnych przedszkola. Codziennie dbamy o to, aby u dzieci zaszczepić potrzebę kontaktu z książką w procesie nauczania i wychowania. Dzięki powyższej inicjatywie nasza biblioteka wzbogaciła się o kolejne ciekawe nowości. W ramach projektu młodzież pracuje także nad czytaniem w formie "mini audiobooków", a także przygotowuje filmiki pokazujące pracę fryzjera.

źródło: Przedszkole nr 2

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Przedszkole Publiczne nr 2 im. Juliana Tuwima w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Przedszkole Publiczne nr 2 im. Juliana Tuwima w Pszczynie" podaj