pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Edukacja

  • 31 marca 2021
  • wyświetleń: 1733

Sprawdź ofertę powiatowych szkół ponadpodstawowych

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Powiatowy Zespół Szkół nr 1 w Pszczynie" podaj

Liceum, technikum, a może szkoła branżowa? Pszczyna, czy bardziej odległe miasta? Te i inne pytania wciąż zadaje sobie wielu ósmoklasistów. Warto zapoznać się z ofertą szkół powiatowych na rok szkolny 2021/22. Dokumenty do placówek będzie można składać od 17 maja. Na zbliżający się rok szkolny 2021/22 powiat pszczyński przygotował dla pierwszoklasistów ponad 600 miejsc w szkołach ponadpodstawowych, dla których jest organem prowadzącym.

szkoły powiatowe, rekrutacja , dzień otwarty


- W technikach i szkołach branżowych można wybierać spośród wielu oferowanych zawodów, realizowane są innowacje pedagogiczne. Mamy doskonale wyposażone pracownie, a szkoły ściśle współpracują z przedsiębiorcami, którzy oferują najlepszym uczniom możliwość zatrudnienia po ukończeniu szkoły. Maturzyści w "Chrobrym" doskonale zdają maturę, warto także zwrócić uwagę na ofertę "ogólniaka" w PZS nr 2, który kształci w takich profilach, jak: edukacja dla bezpieczeństwa czy pedagog społeczny z opieką socjalną - wylicza Barbara Bandoła, starosta pszczyński i podkreśla, że atutem powiatowych placówek jest też szeroka współpraca międzynarodowa.

Jakie nowości czekają na uczniów w roku szkolnym 2021/2022? Powiat pszczyński planuje uruchomić nowe kierunki kształcenia.

W Powiatowym Zespole Szkół nr 1 im. gen. Józefa Bema w Pszczynie będą to: technik inżynierii sanitarnej z elementami fotowoltaiki, technik robót wykończeniowych w budownictwie z elementami inteligentnego domu i aranżacji wnętrz, technik spawalnictwa z uprawnieniami SEP oraz magazynier-logistyk z uprawnieniami operatora wózka widłowego.

W Powiatowym Zespole Szkół nr 2 im. Karola Miarki w Pszczynie planowane jest uruchomienie nowych kierunków: technik rachunkowości, technik fotografii i multimediów, a w liceum ogólnokształcącym klasy o profilu humanistyczno-językowym "edukacja artystyczna".

Nabór zostanie przeprowadzony również do Szkoły Branżowej II stopnia w Powiatowym Zespole Szkół nr 1. Jej uczniowie będą mogli kształcić się na kierunkach: technik usług fryzjerskich, technik inżynierii sanitarnej, technik pojazdów samochodowych, technik elektryk oraz technik mechanik.

- Stawiamy duży nacisk na jakość kształcenia oraz rozwój nowoczesnej bazy, dzięki której uczniowie zdobywają solidną praktykę w wybranych zawodach. W ostatnich miesiącach utworzyliśmy nowoczesną pracownię cukierniczą w PZS nr 2 i programowania w PZS nr 1. Obecnie przygotowujemy się do realizacji kolejnego unijnego projektu, dzięki któremu w PZS nr 1 za 900 tys. zł powstaną cztery pracownie kształcenia zawodowego - fryzjerska, elektryczna, obrabiarek oraz motoryzacyjna - mówi Damian Cieszewski, wicestarosta pszczyński.

Oferta szkół prowadzonych przez powiat pszczyński na rok szkolny 2021/22:I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego w Pszczynie w roku szkolnym 2021/22 oferuje naukę w dwóch klasach matematycznych, biologicznej, humanistycznej oraz biologiczno-humanistycznej. W murach tej szkoły uczniowie zdobywają wykształcenie, które umożliwia im studiowanie wymarzonego kierunku. Dzięki międzyoddziałowemu nauczaniu języków obcych jej absolwenci bez problemu potrafią porozumieć się w języku angielskim, francuskim, niemieckim, hiszpańskim lub rosyjskim. Pełna oferta I LO im. Bolesława Chrobrego na rok szkolny 2021/22 dostępna jest na stronie szkoły otwiera się w nowym oknie

Powiatowy Zespół Szkół nr 1 w Pszczynie ściśle współpracuje z pracodawcami, a najlepsi uczniowie mają szansę na zatrudnienie od razu po zakończeniu edukacji. Uczniowie byłej "Samochodówki" biorą udział w profesjonalnych szkoleniach zawodowych, a opuszczając szkolne mury są przygotowani na potrzeby nowoczesnego rynku pracy. Pełna oferta PZS nr 1 na rok szkolny 2021/22 dostępna jest na stronie szkoły otwiera się w nowym oknie.

Szeroką ofertę kształcenia oferuje Powiatowy Zespół Szkół nr 2 w Pszczynie, dając możliwość wyboru jednego spośród kilkunastu kierunków technicznych, bądź rozpoczęcia nauki w Liceum Ogólnokształcącym lub Szkole Branżowej I Stopnia. Szkoła posiada nowoczesne pracownie warsztatowe oraz bogatą bazę sportową, a jej uczniowie swoje umiejętności mogą szlifować podczas kursów i wyjazdów zagranicznych. Pełna oferta PZS nr 2 na rok szkolny 2021/22 dostępna jest na stronie szkoły otwiera się w nowym oknie.

Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Woli kształci przyszłych elektryków, handlowców, spedytorów, elektromechaników czy informatyków. Szkoła wyposażona jest w nowoczesne pracownie, a jej uczniowie uczestniczą w stażach zagranicznych. Współpraca placówki z lokalnymi firmami daje jej absolwentom szerokie możliwości rozwoju. Pełna oferta ZSZiO w Woli na rok szkolny 2021/22 dostępna jest na stronie szkoły otwiera się w nowym oknie.

Warto przy tej okazji wspomnieć także o bogatej ofercie zajęć terapeutycznych i rewalidacyjnych, którą posiada Zespół Szkół nr 3 Specjalnych im. Janusza Korczaka w Pszczynie. Szkoła umożliwia uczniom o specjalnych potrzebach edukacyjnych pracę w małych oddziałach klasowych. W ramach placówki funkcjonuje Szkoła Podstawowa nr 23 Specjalna, Szkoła Specjalna Przysposabiająca do Pracy oraz Branżowa Szkoła I Stopnia nr 4 Specjalna, która oferuje kształcenie w zawodzie kucharz, a nowością jest nabór na kierunek pracownik pomocniczy ślusarza.

Pełna oferta ZS nr 3 w Pszczynie na rok szkolny 2021/22 dostępna jest na stronie www szkoły: www.zs3s.pna.pl/

ar / pless.pl, źródło: Powiat

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Powiatowy Zespół Szkół nr 1 w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Powiatowy Zespół Szkół nr 1 w Pszczynie" podaj