pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Edukacja

  • 25 marca 2021
  • wyświetleń: 1631

Program "Zdrowy Przedszkolak" w gminie Pawłowice

Gmina Pawłowice wraz z Firmą DIETIKON z Pawłowic realizuje program "Zdrowy Przedszkolak"

W trosce o zdrowie najmłodszych od marca gmina przystąpiła do realizacji programu polityki zdrowotnej dotyczącego zdrowego odżywiania oraz aktywnego trybu życia. Skierowany jest on do dzieci w wieku od 3 do 6 lat, uczęszczających do przedszkoli na terenie gminy Pawłowice oraz do ich rodziców lub opiekunów. Program został przygotowany przez Urząd Gminy Pawłowice i będzie realizowanych w latach 2021-2025.

Głównym celem programu jest walka z otyłością i nadwagą wśród dzieci. Dzieci, których rodzice wyrażą chęć uczestnictwa w programie, będą uczestniczyć w spotkaniach z dietetykami. Podczas zajęć, poprzez zabawę i ciekawe eksperymenty dzieci będą uczyć się zdrowych wyborów żywieniowych. Rodzice i opiekunowie podczas pogadanek poznają błędy oraz pułapki żywieniowe, jakie czyhają na najmłodszych.

W ramach programu dzieci będą ważone i mierzone. W ten sposób zostanie wyliczony ich wskaźnik BMI. Na tej podstawie zostaną wyłonione dzieci z nadwagą i otyłością, które zostaną zakwalifikowane do dalszego etapu programu, czyli do indywidualnych konsultacji w gabinecie dietetyka. Program przewiduje trzy takie spotkania, na których zostaną omówione konkretne kroki wprowadzania zmian nawyków żywieniowych. Dzieci z prawidłową masą ciała, zostaną ponownie zważone i zmierzone na zakończenie programu.

Program "Zdrowy Przedszkolak" w gminie Pawłowice

BM / pless.pl, źródło: UG Pawłowice

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.