pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Edukacja

  • 22 marca 2021
  • wyświetleń: 1848

Krzyżowice: budki lęgowe dla ptaków już gotowe

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa im. Gustawa Morcinka w Krzyżowicach" podaj

Uczniowie klas czwartych z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego z Krzyżowic w ramach lekcji techniki i przyrody samodzielnie złożyli budki lęgowe dla ptaków.

Budki lęgowe już gotowe
Budki lęgowe już gotowe · fot. ZSP Krzyżowice


Przy okazji tego zadania dowiedzieli się jak skonstruowane są budki lęgowe, jakiej wielkości powinny być otwory wlotowe i na jakiej wysokości należy powiesić budkę dla poszczególnych gatunków ptaków oraz, które gatunki ptaków są najbardziej wytrwałe w walce z komarami.

Budki lęgowe zostały zakupione w ramach akcji sfinansowanej przez gminę Pawłowice, która przekazała czwartoklasistom z pawłowickich szkół w sumie 220 sztuk drewnianych domków lęgowych do samodzielnego złożenia. Celem akcji jest zwiększenie populacji ptaków, które są naturalną bronią w walce z komarami w sezonie letnim.

BM / pless.pl, źródło: UG Pawłowice

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Szkoła Podstawowa im. Gustawa Morcinka w Krzyżowicach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa im. Gustawa Morcinka w Krzyżowicach" podaj