pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Edukacja

  • 18 marca 2021
  • wyświetleń: 2431

[ZDJĘCIA] Projekt Erasmus: "Nowe cele, nowe szanse" w PZS nr 2

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "PZS nr 2" podaj

W Powiatowym Zespole Szkół nr 2 im. Karola Miarki w Pszczynie od 1 września 2018 był realizowany projekt "Nowe cele, nowe szanse" w ramach programu Erasmus+ Akcja KA1 "Mobilność uczniów i kadry w ramach sektora Kształcenie i Szkolenia Zawodowe". Wartość dofinansowania projektu wyniosła 149 254 Euro. Ale to nie koniec - szkoła już w roku szkolnym 2021/2022 rozpocznie realizację kolejnych dwóch projektów przewidzianych na najbliższe 7 lat dzięki uzyskaniu akredytacji w programie Erasmus+!

Podsumowanie projektu „Nowe cele, nowe szanse” w PZS nr 2 - 2018-2020 · fot. PZS nr 2


W projekcie wzięło udział 56 uczniów PZS2, którzy wyjechali na miesięczny staż do europejskich krajów, takich jak: Portugalia, Niemcy, Czechy. Podczas odbywania stażu towarzyszyło im 7 opiekunów. Wśród kierunków objętych mobilnością były następujące kierunki: technik informatyk, technik budownictwa, technik hotelarstwa, technik obsługi turystycznej oraz technik żywienia i usług gastronomicznych.

Staże są okazją do zdobycia nowych doświadczeń zawodowych oraz pogłębienia umiejętności językowych, a także zapoznania z kulturą i obyczajowością innych państw. Staże zagraniczne są wielką szansą dla uczniów, pozwalają bowiem na pokonanie barier, z którymi młodzi ludzie niejednokrotnie się borykają.

Powiatowy Zespół Szkół nr 2 im. Karola Miarki w Pszczynie od wielu lat realizuje z powodzeniem wiele projektów i nie zwalnia tempa. Solidnie pracuje, bo już w roku szkolnym 2021/2022 rozpocznie realizację kolejnych dwóch projektów przewidzianych na najbliższe 7 lat dzięki uzyskaniu akredytacji w programie Erasmus+!

Pierwszy projekt realizowany w sektorze Kształcenie i Szkolenie Zawodowe skierowany jest do uczniów. Przez najbliższe siedem lat z zagranicznych praktyk zawodowych skorzysta 350 uczniów naszej szkoły, którymi opiekować się będzie 35 nauczycieli. Średnio w każdym roku szkolnym udział w projekcie weźmie 50 uczniów i 5 nauczycieli. Dodatkowo zostanie zorganizowanych 6 staży zawodowych dla nauczycieli przedmiotów zawodowych. W sumie z tej formy doskonalenia zawodowego skorzysta minimum 30 nauczycieli.

Drugi projekt w sektorze Edukacja szkolna skierowany jest do nauczycieli i pozwoli na podniesienie ich kompetencji językowych. 50 nauczycieli PZS2 w Pszczynie będzie uczestniczyć w kursach językowych organizowanych przez renomowane szkoły językowe w unijnych krajach.

Warto zaznaczyć, że tylko 34 szkoły w województwie śląskim otrzymały akredytację!

Realizacja takich projektów zapewnia uczniom łatwiejszy start w przyszłość poprzez zdobywanie umiejętności i kwalifikacji na rynkach europejskich. Z kolei pedagodzy mogą przenieść poznane wzorce do szkolnego systemu kształcenia, a przy tym budować trwałe relacje z zagranicznymi partnerami co na pewno będzie skutkować realizacją następnych projektów.

erasmus

Monika Działkowska, źródło: PZS nr 2

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

PZS nr 2

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "PZS nr 2" podaj