pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Edukacja

  • 18 marca 2021
  • wyświetleń: 1113

Pawłowice: angielski, pływanie, a może kolarstwo? Rekrutaja do szkół

30 marca rozpocznie się rekrutacja do klas dwujęzycznych oraz do klas mistrzostwa sportowego w szkołach podstawowych.

pracownia językowa
Sala językowa w SP nr 2 · fot. UG Pawłowice


Zarówno w Szkole Podstawowej nr 1, jak i w Szkole Podstawowej nr 2 w roku szkolnym 2021/2022 powstaną dwujęzyczne klasy VII. W obu szkołach takie oddziały już funkcjonują od września 2020 roku i w przyszłym roku szkolnym będą klasami VIII.

W klasie dwujęzycznej, obok standardowych lekcji języka angielskiego, co najmniej dwa przedmioty będą nauczane w nowożytnym języku obcym. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 im. Józefa Pukowca w Pawłowicach będą mogli doskonalić język angielski oraz posługiwać się nim dodatkowo na zajęciach z fizyki i informatyki. Uczniowie chcący poszerzać swoją wiedzę z języka angielskiego, mogą również zapisać się do klasy VII w Szkole Podstawowej nr 1. W "Jedynce" przedmiotami nauczanymi w tym języku będzie biologia, matematyka i informatyka. W obu szkołach zostały stworzone doskonałe warunki do efektywnej nauki w przyjaznych i nowoczesnych warunkach. Zajęcia z języka obcego prowadzone są w pracowniach językowych wyposażonych w tablety dla uczniów, komputer dla nauczyciela, specjalne oprogramowanie, monitor dotykowy, szafy na pomoce dydaktyczne.

Nabór do oddziałów dwujęzycznych rozpoczyna się 30 marca 2021 r. W pierwszej kolejności będą przyjmowani uczniowie kontynuujący naukę w danej szkole, którzy otrzymają promocję do klasy siódmej oraz uzyskają pozytywny wynik sprawdzianu predyspozycji językowych. W dalszej kolejności do oddziałów dwujęzycznych będą przyjmowani uczniowie z innych szkół.

kryta pływalnia Basen Wodny Raj w Pawłowicach
Kryta pływalnia Wodny Raj w Pawłowicach · fot. GOS Pawłowice


Równocześnie w SP1 planowany jest nabór do klas mistrzostwa sportowego. Wszyscy, którzy chcą połączyć swoją pasję do sportu z nauką i marzą o tym, aby treningi nie kolidowały z lekcjami, będą mieli możliwość zapisania się do klas z zajęciami z pływania lub kolarstwa. Jeżeli znajdzie się odpowiednia ilość chętnych uczniów, w szkole od września może być uruchomiona klasy szóstej. W szkole w tego rodzaju trybie już funkcjonują klasy VII i VIII, korzystając z atrakcyjnej bazy sportowej, jaką gwarantują połączone ze szkołą obiekty Gminnego Ośrodka Sportu. Nad pływakami pieczę sprawuje Uczniowski Klub Sportowy Aquatica, który wykształcił wielu świetnych zawodników. Kolarstwo jest mniej popularną dyscypliną i niewiele szkół ma taką ofertę dla uczniów, ale warunki do uprawiania tego sportu w naszym rejonie są znakomite. W ramach treningów kolarskich szkoła współpracuje z UKS Krupiński Suszec-kolarstwo szosowe i przełajowe.

Więcej informacji można uzyskać na stronach internetowych tych szkół lub w sekretariatach:
  • Szkoła Podstawowa nr 1 im . Janusza Korczaka, tel. 32 47 22 631
  • Zespół -Szkolno Przedszkolny w Pawłowicach, tel. 32 47 21 952.

BM / pless.pl, źródło: UG Pawłowice

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.