pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Edukacja

  • 12 marca 2021
  • wyświetleń: 1957

Uczennice pawłowickiego liceum otrzymały stypendia naukowe

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "ZSO w Pawłowicach" podaj

Dwie uczennice pawłowickiego Liceum: Alicja Czerwińska z klasy 1an i Aleksandra Kowalska z klasy 2an zostały stypendystkami projektu "Śląskie - Inwestujemy w talenty" prowadzonego przez Samorząd Województwa Śląskiego, a realizowanego przez Departament Europejskiego Funduszu Społecznego.

Uczennice pawłowickiego liceum otrzymały stypendia naukowe
Uczennice pawłowickiego liceum otrzymały stypendia naukowe · fot. ZSO Pawłowice


W ramach tego programu przyznawane są stypendia naukowe w wysokości 5 tys. zł na okres jednego roku szkolnego. Celem tego projektu jest wsparcie uzdolnionej młodzieży w rozwijaniu swoich talentów.

Ola Kowalska to uczennica obdarzona wyjątkowymi zdolnościami matematycznymi. Z pasją poznaje tajniki tej trudnej dyscypliny naukowej. Świat liczb obejmujący m.in.: wyrażenia algebraiczne, równania i nierówności, funkcje, ciągi, trygonometrię i planimetrię, nie stanowi dla niej większej tajemnicy, czego żywym dowodem jest fakt, że nasza stypendystka potrafi rozwiązać najtrudniejsze zadania.

Z kolei obszarem zainteresowań Alicji Czerwińskiej jest świat zwierząt bezkręgowych i kręgowych. Ala chce zgłębiać tajniki budowy i funkcjonowania organizmów zwierzęcych należących do różnych jednostek systematycznych, ale szczególnym obiektem jej zainteresowań są owady.

Dziewczyny w ramach przygotowanego wcześniej "Planu Rozwoju Ucznia" muszą zrealizować kilka zamierzeń pod okiem opiekuna dydaktycznego. Nad pracami Aleksandry Kowalskiej czuwać będzie pani Dominika Paszenda, a Alicję Czerwińską w jej działaniach wspierać będzie pani Joanna Antecka.

Uczennicom gratulujemy i życzymy udanej realizacji wszystkich zaplanowanych działań projektowych.

ZSO Pawłowice

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

ZSO w Pawłowicach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "ZSO w Pawłowicach" podaj