pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Edukacja

  • 11 marca 2021
  • wyświetleń: 1756

Przy szkole w Pielgrzymowicach powstaje plac zabaw i ścieżki edukacyjne

Trwa budowa placu zabaw i ścieżek edukacyjnych przy Szkole Podstawowej im. Karola Miarki w Pielgrzymowicach.

Budowa placu zabaw i ścieżek edukacyjnych w Pielgrzymowicach · fot. UG Pawłowice


Na powierzchni ok. 200 m2 zabudowano już urządzenia, m.in. zjeżdżalnię, bujak, karuzelę, huśtawkę dwuosobową, huśtawkę typu waga. Powstanie również rozbieg do soku w dal, przy którym zaznaczone zostaną ślady skoków zwierząt. Zobaczymy jak daleko skoczyłaby m.in. sarna, jeleń, wilk, zając borsuk, lis, wiewiórka. Obok powstanie równoważnia, przy której będą odbite kopyta zwierząt, a nieopodal będą ustawione tablice z opisem zwierząt. Elementy te będą nawiązywać do znajdującej się poniżej ekologicznej ścieżki edukacyjnej, na której znajdą się m.in. cztery rabaty roślinne i tablice z opisem przyrody naszego rejonu. Na najniższym poziomie powstanie astronomiczna ścieżka edukacyjna. Uczniowie będą mogli zobaczyć fazy Księżyca oraz zdobyć informacje na temat planety Ziemi i Księżyca, a także miesięcy i pór roku.

Obecnie na placu zabaw trwa układanie kostki poliuretanowej. Już wkrótce pojawią się tam ławeczki i powstanie chodnik, a całość zostanie ogrodzona niskim płotem. W ramach zadania na całym terenie zostanie zamontowane oświetlenie parkowe oraz monitoring wizyjny.

Plac zabaw powstał z myślą o najmłodszych uczniach klas I-III oraz o przedszkolakach, które od zeszłego roku uczęszczają do uruchomionego w szkole oddziału przedszkolnego dla grupy sześciolatków. Ze ścieżek edukacyjnych będą korzystać zarówno młodsi, jak i starsi uczniowie, a całość będzie ogólnodostępna. W dalszych planach jest również utworzenie przy szkole sceny z zadaszeniem oraz widownią.

BM / pless.pl, źródło: UG Pawłowice

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.