pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Edukacja

  • 6 marca 2021
  • wyświetleń: 3437

ZS nr 3 im. Janusza Korczaka ma szansę na "zieloną pracownię"

Wśród 50 laureatów tegorocznej edycji konkursu "Zielona Pracownia Projekt 2021" znalazł się Zespół Szkół nr 3 im. Janusza Korczaka w Pszczynie. Placówka otrzyma 8 tys. zł na wdrożenie projektu i ma szansę pozyskać dofinansowanie na utworzenie ekopracowni w szkole.

Zielona pracownia w ZSP w Pawłowicach - 14.04.2017
Zielona pracownia w ZSP w Pawłowicach · fot. UG Pawłowice


Konkurs ogłoszony przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach skierowany był do szkół podstawowych i średnich z terenu województwa śląskiego. Placówki miały stworzyć projekt szkolnej pracowni na potrzeby nauk przyrodniczych, biologicznych, ekologicznych, geograficznych, geologicznych bądź chemiczno-fizycznych.

Do konkursu zgłoszono 173 projekty na utworzenie zielonej pracowni. Na liście 50 laureatów znalazł się Zespół Szkół Specjalnych nr 3 im. Janusza Korczaka w Pszczynie.

- Przygotowany projekt "Poznajemy i szanujemy przyrodę" zakłada utworzenie w jednym ze szkolnych pomieszczeń pracowni ekologii dla klas szkoły podstawowej do nauki biologii i przyrody. Pracownia zostanie wyposażona m.in. w tablicę interaktywną i pomoce dydaktyczne - mówi Grzegorz Kuczera, dyrektor ZS nr 3 w Pszczynie.

To szansa na utworzenie kolejnej zielonej pracowni w placówce szkolnej prowadzonej przez powiat pszczyński. W 2018 roku w Powiatowym Zespole Szkół nr 1 im. gen. Józefa Bema w Pszczynie, dzięki dotacji z WFOŚiGW w Katowicach utworzono nowoczesną szkolną pracownię fizyczno-chemiczno-ekologiczną pn. "Z fizyką i chemią w stronę ekologii".

ar / pless.pl, źródło: Powiat

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.