pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Edukacja

  • 2 marca 2021
  • wyświetleń: 1609

SP nr 1 w Pszczynie o krok od stałej współpracy z Uniwersytetem Śląskim

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa nr 1 im. Książąt Pszczyńskich w Pszczynie" podaj

Czy szkole podstawowej potrzebna jest współpraca z uniwersytetem? Oczywiście, że tak! Od kilku miesięcy nasza szkoła przygotowuje się do podpisania umowy stałej współpracy z Uniwersytetem Śląskim w Katowicach. Planujemy wspólnie działać na wielu płaszczyznach.

Po pierwsze - nadal szkolimy naszych nauczycieli i to właśnie Centrum Dydaktyki będzie jedną z jednostek, dzięki której podniesiemy nasze kwalifikacje.

Po drugie - współpraca przyniesie najwięcej korzyści naszym uczniom. Już w marcu rozpoczynamy darmowe warsztaty z matematyki, techniki, biologii i informatyki dla zdolnej młodzieży, dzięki inicjatywie "Kształcenie dla przyszłości".

Aby poszerzyć horyzonty uczniów także poza Europę, dzięki Centrum Języka i Kultury Chińskiej, wkrótce poznamy kraje Dalekiego Wschodu wraz z elementami ich języka.

Nie zapominamy również o naszych najmłodszych uczniach - dzięki Uniwersytetowi Śląskiemu Dzieci część naszych uczniów i ich rodziców już mogła uczestniczyć w darmowych wykładach online, a planujemy zrealizować ich znacznie więcej.

Rozwinięcie tak wielu form współpracy w tak krótkim czasie nie byłoby możliwe bez naszego koordynatora ze strony Uniwersytetu Śląskiego - pani dr Renaty Jankowskiej, której dziękujemy za poświęcony czas oraz pomoc w rozwoju naszej szkoły.

Edyta Walkowiak

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Książąt Pszczyńskich w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa nr 1 im. Książąt Pszczyńskich w Pszczynie" podaj