pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Edukacja

  • 4 lutego 2021
  • 1 marca 2021
  • wyświetleń: 6885

[FOTO] I Mistrzostwa SP4 w Pszczynie w CROSSFIT - rozstrzygnięte!

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa nr 4 im. Józefa Pukowca w Pszczynie" podaj

53 uczniów i uczennic ze szkoły Podstawowej nr 4 w Pszczynie podjęło się rywalizacji w ramach organizowanych w dniach 8-12 lutego I Mistrzostw SP4 w CROSSFIT. Najlepsi zostali uhonorowani medalami i dyplomami. Dla każdego uczestnika była to zaś spora dawka aktywności, która w czasie pandemii jest szczególnie ważna.

I Mistrzostwa SP4 w Pszczynie w CROSSFIT - 02.2021 · fot. Michał Grygier


Pomysł organizacji wirtualnych mistrzostw zrealizowali nauczyciele wychowania fizycznego ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Pszczynie. Zgłoszeni uczniowie brali udział w czterech kategoriach z podziałem na chłopców i dziewczyny z klas IV-VI i VII-VII. Każdy uczestnik musiał nagrać materiał, na którym wykonuje ćwiczenia. Liczyła się precyzja, dokładność i zaangażowanie. Mogłoby się wydawać, że zaproponowane przez organizatorów ćwiczenia są proste! Każdy sportowiec jednak wie, że zrobienie idealnych przysiadów, brzuszków, pompek, czy tak zwanych krokodylków (burpee) bynajmniej nie jest takie łatwe, tym bardziej, kiedy panująca pandemia pozbawiła nas często regularnej aktywności.

I Mistrzostwa SP4 w Pszczynie w CROSSFIT - 02.2021
I Mistrzostwa SP4 w Pszczynie w CROSSFIT - 02.2021 · fot. Michał Grygier


Jak komentowało, po ogłoszeniu 19 lutego wyników, jury: szkolni miłośnicy crossfitu wykazali się jednak niebywałą sprawnością. Wielu z nich ma świetną kondycję mimo zewnętrznych przeciwności. Nauczyciele podkreślali także, iż dało się zauważyć, że wielu uczniów nadal regularnie trenuje, często w zaciszu domu, czy na podwórku. Cieszy to i pozwala mieć nadzieję, że uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 w Pszczynie wrócą niebawem - na co mamy nadzieję - w dobrej kondycji i zdrowiu do nauki stacjonarnej.

Zwycięzcom gratulujemy i stawiamy ich za wzór do naśladowania! Pamiętając, że jeśli komuś na czymś zależy, to znajdzie sposób, a jeśli nie, będzie szukał tylko wytłumaczenia! Ćwiczmy, bądźmy aktywni i ruszajmy się nie tylko na potrzeby Mistrzostw Crossfit, ale i na co dzień!

Michał Grygier

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Szkoła Podstawowa nr 4 im. Józefa Pukowca w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa nr 4 im. Józefa Pukowca w Pszczynie" podaj