pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Edukacja

  • 1 lutego 2021
  • 4 marca 2021
  • wyświetleń: 3574

Nabór do przedszkoli - w marcu rusza rekrutacja na rok szk. 2021/22

4 marca rusza nabór dzieci do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych w gminie Suszec. Składanie wniosków potrwa do 18 marca, a ogłoszenie kandydatów przyjętych i nieprzyjętych nastąpi do 2 kwietnia. Będzie jeszcze tzw. postępowanie uzupełniające na wolne miejsca w danym przedszkolu, o ile takie będą, które rozpocznie się od 1-11 czerwca.

Publiczne Przedszkole w Suszcu
Publiczne Przedszkole w Suszcu · fot. UG Suszec


Obecnie gmina dysponuje łącznie ok. 630 miejscami w przedszkolach publicznych i 16 miejscami w Niepublicznym Punkcie Przedszkolnym im. J. Pawła II w Suszcu. Przedszkole w Mizerowie dysponuje 92 miejscami, Kryry 88 miejscami, Rudziczka 75 miejscami, Radostowice 98 miejscami a przedszkole w Kobielicach 68 miejscami. Ze wstępnych symulacji wynika, iż w Mizerowie i Kryrach i Radostowicach będą również jak do tej pory po 4 oddziały, a w Rudziczce i Kobielicach po 3 oddziały.

Przedszkole Suszec ma w obecnym roku szkolnym 9 oddziałów przy 210 dzieciach i 10 oddział tzw. "popołudniowy" nie był utworzony ze względu na brak chętnych i sytuację związaną z Covid 19. Sytuacja w nadchodzącym roku szkolnym może się powtórzyć. Już wkrótce rozpocznie się budowa nowego przedszkola w Suszcu. Do tego czasu w dalszym ciągu będą funkcjonowały 2 oddziały dzieci 6-letnich w szkole w Suszcu.

Trzeba pamiętać, iż dzieci, które już uczęszczają do przedszkoli, nie uczestniczą w procesie rekrutacji, a tylko składają deklarację o kontynuacji edukacji przedszkolnej. Dzieci 6-letnie, nowe, które nie były jeszcze w przedszkolu, uczestniczą w naborze, ale ze względu na obowiązek edukacji przedszkolnej dzieci 6-letnich, będą przyjęte poza kryteriami naboru. Przy naborze do przedszkoli nie ma tzw. rejonizacji a rodzic jest zobowiązany we wniosku podać przedszkole pierwszego, drugiego i trzeciego wyboru, co oznacza w rezultacie możliwość wskazania rodzicowi innego przedszkola na terenie gminy, jeżeli dysponuje wolnymi miejscami. Takie uprawnienie daje ustawa Prawo oświatowe.

Jak wynika ze wstępnych symulacji, miejsc w przedszkolach gminnych powinno wystarczyć dla wszystkich dzieci z terenu gminy, a jeżeli dane przedszkole dalej dysponuje wolnymi miejscami, dyrektor przedszkola może przyjąć dzieci spoza terenu gminy. Wszystkie szczegółowe informacje zostaną podane na stronie internetowej danej placówki z możliwością pobrania dokumentów i wniosków wraz z załącznikami i ze względu na panującą w dalszym ciągu pandemię, składanie wniosków będzie odbywać się w rygorze sanitarnym.

BM / pless.pl, źródło: UG Suszec

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.