pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Edukacja

  • 3 marca 2020
  • wyświetleń: 2092

Kolejny koala zaadoptowany przez dzieci z gminy Pawłowice

Publiczne Przedszkole w Modrzewiowym Ogrodzie w Pawłowicach włączyło się w akcję "Wirtualna Adopcja Koali". Dzięki hojności lokalnej społeczności można było zaadoptować 2 misie.

Wirtualna adopcja koali


Akcja jest organizowana na rzecz zwierząt, które zostały poszkodowane w pożarze Australijskich lasów. Podczas zbiórki, która trwała od 20 stycznia do 14 lutego udało się zebrać 720 zł. Dzięki hojności lokalnej społeczności zaadoptowano 2 koale - Lismore Rose oraz Balmoral Min. Gdy znaleźli je ratownicy, obydwa misie miały niedowagę, ważyły ok. 500 g. Obecnie są pod opieką wolontariuszy Port Macquarie Koala Hospital, którzy przygotowują je do samodzielnej egzystencji oraz uczą je, jak stać się dzikim koalą.

Wcześniej koale zostały zaadoptowane także przez Szkolne Koło Wolontariatu w Szkole Podstawowej nr 2 w Pawłowicach oraz przez uczniów klasy VIIb w Szkole Podstawowej im. Karola Miarki w Pielgrzymowicach.

ar / pless.pl, źródło: UG Pawłowice

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.