pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Co, gdzie, kiedy?

  • 3 maja 2021
  • 4 maja 2021
  • wyświetleń: 3761

Od 4 maja utrudnienia w ruchu na ulicy Rodzinnej w Kobiórze

Za nami:

Od 4 do 14 maja w związku z prowadzonymi pracami drogowymi na ul. Rodzinnej w Kobiórze będą występować utrudnienia w ruchu.

Ulica Rodzinna w Kobiórze
Ulica Rodzinna w Kobiórze · fot. Powiatowy Zarząd Dróg w Pszczynie


Jak poinformowała firma Colas Polska Sp. z o.o. zajmująca się przebudową ul. Rodzinnej w Kobiórze, od 4 do 14 maja, kierowców będą czekać utrudnienia w ruchu. Mieszkańcy ul. Rodzinnej nie będą mieli możliwości wjazdu oraz wyjazdu samochodami z posesji prywatnych. Proszeni są o pozostawienie pojazdów poza terenem budowy.

W każdy czwartek o godz. 11.00 w świetlicy gminnej przy ul. Rodzinnej odbywają się rady budowy, podczas których mieszkańcy mogą uzyskać informacje o stanie prac.

Przypominamy, że przebudowa ul. Rodzinnej w Kobiórze to jedna z największych inwestycji realizowanych w tym roku na drogach powiatowych. Realizacja inwestycji wpłynie przede wszystkim na usprawnienie połączeń drogowych powiatu pszczyńskiego oraz poprawę bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego.

Ulica Rodzinna zostanie przebudowana na niemal 2-kilometrowym odcinku od parkingu cmentarnego do DK 1. Koszt prac to ok. 4,3 mln zł. Powiat pszczyński pozyskał na ten cel ponad 3 mln zł ze środków unijnych oraz krajowych. Pozostała część pochodzi z budżetu powiatu pszczyńskiego - ok. 765 tys. zł oraz gminy Kobiór - 500 tys. zł.

BM / pless.pl, źródło: Powiat

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.